Нові ядерні погрози Путіна: в ISW оцінили, чи справді Росія готова застосувати ядерку

Західні експерти вважають, що новими ядерними погрозами Путін хоче викликати нову хвилю паніки серед політиків на Заході в особливо критичний момент політичних дискусій

Ядерні погрози
Чиновники Кремля регулярно вдаються до погано завуальованих ядерних погроз

Російський президент Володимир Путін посилив свої погрози щодо застосування ядерної зброї. Експерти запевняють, що ці заяви є спробою стримати країни Заходу. Так Росія намагається залякати тих, хто ухвалює рішення про удари далекобійною західною зброєю по російській території.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики наголошують, що Росія навряд чи застосує ядерну зброю в Україні або будь-де у світі, а лише намагається посилити контроль над ухваленням рішення на Заході й не допустити дозволу далекобійних ударів по РФ зброєю союзників.

На думку аналітиків, Путін, ймовірно, хоче вдихнути нове життя в набридлу інформаційну операцію Кремля з брязкання "ядерною шаблею". А також викликати нову хвилю паніки серед політиків на Заході в особливо критичний момент політичних дискусій.

У ISW нагадали, що чиновники Кремля регулярно вдаються до погано завуальованих погроз ядерного протистояння під час ключових моментів політичних дебатів на Заході щодо посилення допомоги Україні. Ця тактика застосовується і тепер, коли обговорюються удари далекобійною західною зброєю по російських військових об'єктах. Мета - викликати страх у тих, хто ухвалює рішення.

"В ISW вважають, що російське ядерне "брязкання шаблями" є частиною зусиль Кремля зі сприяння стримуванню Заходу, а не свідченням готовності Росії застосувати ядерну зброю. Росія навряд чи застосує ядерну зброю в Україні або деінде", - переконані експерти.

Путін змінив ядерну доктрину Тепер у ній записано право завдавати ударів по Україні.

Image

Чи застосує Росія ЯО?

Ядерні погрози РФ

25 вересня російський правитель Володимир Путін вкотре вдався до ядерних погроз. Він оголосив про зміни в доктрині ядерного стримування РФ. Зокрема, очільник Кремля розширив умови, за яких Москва може застосувати ядерну зброю. Наприклад, Путін попередив, що в разі підтвердження пуску ракет або дронів у напрямку РФ, Росія залишає за собою право відповісти ядерним ударом.

Також нещодавно заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв повернувся до риторики погроз ядерною війною, прагнучи запобігти зняттю заборони на ракетні удари вглиб Росії. Він заявив, що Захід загрався, вважаючи, що РФ не піде застосування ядерної зброї. Тепер у Росії, за його логікою, з'являється ще один привід скинути ядерну бомбу на Київ - це західний дозвіл Україні бити далекобійними ракетами по РФ.

Щонайменше двічі натякав на ядерні спроможності РФ та можливість їх застосування голова МЗС Росії Сергій Лавров. За його словами, озброєння приведене у бойову готовність. А перед цим Лавров заявив, що Росія готується переглянути ядерну доктрину. При цьому він підкреслив, що у США про цей документ добре знають, а вимоги України дозволити ЗСУ били далекобійними ракетами Storm Shadow по РФ назвав шантажем. 

Раніше російський правитель Володимир Путін заявив, що Росія повинна відновити виробництво ядерних ракет меншої та середньої дальності. Виробництво та розміщення таких ракет свого часу було заборонено домовленостями, укладеними між Росією та Сполученими Штатами.

Аналітики Atlantic Council (Атлантичної Ради) вважають, що західні держави недостатньо рішуче реагують на ядерні загрози з боку Росії. Саме така слабка реакція, а не погрози Путіна, може посприяти погіршенню ситуації та наблизити ядерний конфлікт. Натомість Україна неодноразово демонструвала, що не хвилюється щодо так званих "червоних ліній", якими залякує Путін. А розпочавши бойові дії в Курській області, навіть завдала удару по репутації ядерних погроз РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube