Черговий раунд ядерного шантажу: Путін заявив про необхідність виробляти ракети малої та середньої дальності

Читать на русском

Виробництво ядерних ракет малої та середньої дальності було заборонено договором між США та Росією

Читать на русском
РСМД
Ракети такого класу були знищені в США та Росії згідно з договором

Виробництво ядерних ракет малої та середньої дальності було заборонено договором між США та Росією

Російський диктатор Володимир Путін розпочав черговий раунд ядерного шантажу. Він заявив, що Росія повинна відновити виробництво ядерних ракет меншої та середньої дальності. Виробництво та розміщення таких ракет було заборонено домовленостями, укладеними між Росією та Сполученими Штатами.

Про це Путін заявив російським ЗМІ 28 червня. Також диктатор ухвалив розміщення таких ракет на російській території.

"Судячи з усього, нам потрібно почати виробництво цих ударних систем і потім, виходячи з ситуації, що реально складається, ухвалювати рішення про те, де - якщо це потрібно для забезпечення нашої безпеки - їх розміщувати", – заявив він.

Путін традиційно вдався до брехні та звинувачень на адресу західних країн, зокрема США. Так, він заявив, що США нібито "розміщують свої ракети середньої та малої дальності в різних регіонах світу". При цьому Путін не сказав, де саме РФ розміщуватиме свої ракети. 

У 1987 році США та Радянський Союз підписали договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (РСМД), який діяв до 2019 року. Договір розірвали, оскільки Росія розмістила ракетну систему 9M729 – в США вирішили, що це порушення договору. РСМД – балістичні та крилаті ракети наземного базування, які можуть летіти на відстань від 500 до 5500 кілометрів та несуть ядерний заряд.

Російська ядерна істерика

6 травня Міністерство оборони Росії заявило про підготовку до ядерних навчань. Зокрема, під час навчань російська армія планує нібито відпрацювати підготовку до застосування тактичної ядерної зброї. Підготовку до навчань Кремль виправдовує "провокаційними діями" країн Заходу, зокрема поставки зброї Києву.

Україна на ці заяви відповіла, що поки що не бачить ознак реальної підготовки ядерних навчань, проте бачить забагато російських заяв про це, що може означати черговий блеф. Позиція Європейського Союзу та низки країн Європи була більш агресивною - Росію та її терористичний режим попередили про наслідки. 

Відреагував на погрози Росії й радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. Він розкритикував західні країни за увагу до російських заяв про ядерку, бо, за його словами, нема кого боятися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.