Ядерний шантаж Росії не став сюрпризом для Офісу Президента: Єрмак та Подоляк відповіли
Оголошення російським правителем Володимиром Путіним у середу, 25 вересня, пунктів оновленої російської ядерної доктрини - черговий сеанс ядерного залякування. Виступ Путіна підтверджує, що решта своїх можливостей у війні з Україною РФ вичерпала і нічого не досягла. Так Глава Офісу президента України Андрій Єрмак та його радник Михайло Подоляк прокоментували нові ядерні погрози Росії.
Єрмак, зокрема, запевнив, що натяки на застосування ядерної зброї не спрацюють. А інших важелів у РФ нема.
"Окрім ядерного шантажу у РФ більше немає нічого, жодних інших інструментів залякування світу. Ці інструменти не спрацюють", - наголосив він.
Подоляк наголосив, що нова доктрина Путіна - "останній аргумент боягузів". За словами радника керівника ОП, росіяни використали у війні проти України вже весь свій неядерний арсенал, але так і не змогли здобути перемогу.
"Очевидно, що Росія не розуміє, як зупинити те, що буде продовжуватися в цій війні. А що буде продовжуватися, ми з вами бачимо не тільки на прикладі Курської операції, але й на прикладі далекобійних ударів українською продукцією по РФ. Вони суттєво впливають на соціальні настрої у РФ", - наголосив радник Єрмака.
Він зауважив, що на сьогодні Росія вже не може викласти на умовний стіл конфлікту нічого, крім того, що там вже є.
"Безумовно, Росія сьогодні намагається використати останній аргумент, аргумент боязливих людей, що у них є ядерна зброя, - сказав він в ефірі телемарафону.
Водночас керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО України Андрій Коваленко наголосив, що ядерний шантаж Путіна - це страх перед українською зброєю, яка позбавляє РФ стратегічних складів озброєнь, та завдає шкоди можливостям Путіна продовжувати терор.
"Це страшилка від страху. Нічого більше", - зауважив він.
Нагадаємо, сьогодні, 25 вересня, Путін після численних багатозначних обіцянок представив оновлену ядерну доктрину РФ. Вона серйозно знижує поріг застосування ядерної зброї країною-агресором. "Ядерна відповідь" теоретично допускається тепер навіть за появи в повітряному просторі РФ безпілотників противника.
Основні тези:
Нещодавно заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв повернувся до риторики погроз ядерною війною, прагнучи запобігти зняттю заборони на ракетні удари вглиб Росії. Він заявив, що Захід загрався, вважаючи, що РФ не піде застосування ядерної зброї. Тепер у Росії, за його логікою, з'являється ще один привід скинути ядерну бомбу на "мати міст російських", тобто, Київ - це західний дозвіл Україні бити далекобійними ракетами по РФ.
Щонайменше двічі натякав на ядерні спроможности РФ та можливість їх застосування голова МЗС Росії Сергій Лавров. За його словами, озброєння приведене у бойову готовність. А перед цим Лавров заявив, що Росія готується переглянути ядерну доктрину. При цьому він підкреслив, що у США про цей документ добре знають, а вимоги України дозволити ЗСУ били далекобійними ракетами Storm Shadow по РФ назвав шантажем.
Раніше російський правитель Володимир Путін заявив, що Росія повинна відновити виробництво ядерних ракет меншої та середньої дальності. Виробництво та розміщення таких ракет свого часу було заборонено домовленостями, укладеними між Росією та Сполученими Штатами.
Аналітики Atlantic Council (Атлантичної Ради) вважають, що західні держави недостатньо рішуче реагують на ядерні загрози з боку Росії. Саме така слабка реакція, а не погрози Путіна, може посприяти погіршенню ситуації та наблизити ядерний конфлікт. Натомість Україна неодноразово демонструвала, що не хвилюється щодо так званих "червоних ліній", якими залякує Путін. А розпочавши бойові дії в Курській області, навіть завдала удару по репутації ядерних погроз РФ.
Але ж у Кремлі виявили, що Захід не піддається російським ядерним загрозам. Тому Путін тепер шукає нових шляхів, щоб гарантувати дотримання своїх інтересів - так званих "червоних ліній", зауважило 22 вересня видання The Washington Post.
Проте російські пропагандисти стверджують, що Кремль зараз розглядає питання щодо застосування ядерної зброї проти України у разі початку ракетних ударів по її території. Можливо мова про тактичну ядерну зброю. В завуальованій формі про це нагадав 16 вересня російський журналіст Михайло Зигарь у своїй авторській колонці в Der Spiegel.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.