Путінський міністр із натяком заявив, що доктрина застосування Росією ядерної зброї "зараз уточнюється"
Ядерна доктрина Росії зараз уточнюється та може бути переглянута. Про це 27 серпня заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Він також зазначив, що американській владі про цю доктрину "добре відомо".
Низку заяв російський міністр зробив на пресконференції з головою МЗС Ємену Шайєю Мохсеном аз-Зіндані. Зокрема, Лавров зазначив, що США поводяться "як господар", який "на тому березі сидить, переконаний у своїй безпеці та переконаний, що за нього робитимуть брудну роботу".
"Дуже важливо розуміти, що у нас є своя доктрина, зокрема доктрина використання ядерної зброї, яка, до речі, зараз уточнюється", - повідомив Лавров
Він також назвав шантажем вимоги Києва використовувати ракети Storm Shadow для ударів по Росії.
"Захід наривається на ескалацію з Росією, не хоче її уникнути", - лицемірно поскаржився російський міністр, чия країна окупувала частину території України.
Грізні натяки на "перегляд ядерної доктрини" з боку РФ не є чимось новим. Лавров лише побіжно нагадав Заходу та Україні (мабуть, наступ ЗСУ в Курській області все-таки йде добре) про літні заяви російського диктатора Володимира Путіна та інших представників Кремля.
Раніше "Інформатор" писав про чергові ядерні погрози Путіна у В'єтнамі в червні 2024 року. Там диктатор знов обіцяв, що Росія буде змінювати ядерну доктрину і дав зрозуміти, що РФ йтиме до кінця і не збирається виводити війська з України.
Також Путін зазначив, що зміна доктрини потрібна у зв'язку з появою нових елементів, пов'язаних із "зниженням порога застосування ядерної зброї" з боку ймовірного супротивника. За його словами, йдеться, зокрема, про розробку вибухових ядерних пристроїв надмалої потужності.
Своєю чергою, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков звинуватив Захід у тому, що блок де-факто повністю залучений до конфлікту в Україні. Він погрозливо заявив, що "корекція ядерної доктрини - не єдиний спосіб стримування" з боку РФ у ціх обставинах.
У липні заступник Лаврова Сергій Рябков заявив, що в ядерну доктрину Росії необхідно внести "концептуальні доповнення та коригування", оскільки ситуація навколо конфлікту Москви та Києва показала, що "ядерне стримування у його колишньому класичному розумінні працює не повною мірою".
Зараз у затвердженому 2020 року документі "Основи державної політики в галузі ядерного стримування" закріплено чотири умови, за яких Росія могла б застосувати ядерну зброю:
При необхідності президент Росії приймає рішення про використання ядерної зброї та може проінформувати (а може і не робити цього) про це владу інших країн та/або міжнародні організації.
Раніше президент РФ неодноразово давав зрозуміти, що готовий використати ядерну зброю у війні. При цьому подібна риторика почалася задовго до повномасштабного вторгнення в Україну. Можна згадати хоча б слова диктатора РФ під час виступу на Валдаї 5 років тому, коли він сказав, що якщо на Росію пустять ракети, то "ми як мученики потрапимо в рай, а вони (вороги - ред.) просто здохнуть".
Хай там як, а ризики та загрози зберігаються, хоча експерти вважають, що наразі все ж ще досить далеко до можливості ядерної війни. Зокрема, секретар РНБО України Олександр Литвиненко вважає, що Путін може застосувати ядерку лише в одному випадку: тотальному програшу у війні.
"Ми не можемо нічого виключати, якщо Росія опиниться на межі катастрофічної поразки," - вважає Литвиненко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.