Захід наближає ядерну війну тим, що ведеться на погрози Росії - Atlantic Council

Якщо Захід піддасться цим ядерним загрозам з боку Росі, то наслідки можуть бути катастрофічними, вважають аналітики

Ядерні погрози
Ядерні погрози Кремля виявилися ефективними проти Заходу

Аналітики вважають, що західні держави недостатньо рішуче реагують на ядерні загрози з боку Росії. Така слабка реакція може посприяти погіршенню ситуації та наблизити ядерний конфлікт. Натомість Україна неодноразово демонструвала, що не хвилюється щодо так званих "червоних ліній", якими залякує Путін. А розпочавши бойові дії в Курській області, навіть завдала удару по репутації ядерних погроз РФ.

Про це повідомляє Atlantic Council (Атлантична Рада). Там зазначили, що Кремль оголосив про намір переглянути свою ядерну доктрину, це відбулося менше ніж через місяць після того, як вторгнення Росії в Україну продемонструвало неефективність її ядерних загроз. Від початку війни Путін регулярно погрожував ядерною зброєю, намагаючись зменшити західну підтримку України.

В Atlantic Council наголосили, що хоча використання Росією ядерного шантажу було нерозумним, воно виявилося досить ефективним проти західних лідерів, які не схильні до ризику. Насправді здатність Путіна залякувати Захід можливо стала його найбільшим досягненням у цій війні.

Попри те, що ядерні погрози Кремля виявилися ефективними проти Заходу, їхній вплив на Київ був значно меншим. Україна неодноразово демонструвала готовність ігнорувати блеф Путіна і не хвилювалася щодо перетворення "червоних ліній" Росії на реальність. В Atlantic Council підкреслили, що найсильніший удар по репутації ядерних загроз Кремля завдала операція ЗСУ в Курській області.

Після вторгнення України в Росію, яке перетнуло всі російські "червоні лінії", Путін вирішив не загострювати ситуацію та не розпочати ядерний конфлікт, а навпаки, намагався зменшити значення цього вторгнення. Це проявилося в тому, що президент України Володимир Зеленський використовував слабку реакцію Путіна для заклику до скасування обмежень на використання західної зброї в Росії.

Аналітики відзначають, що російські чиновники усвідомлюють, що вторгнення України в Росію зменшило ефективність їхніх ядерних погроз, що, ймовірно, спонукало їх до перегляду ядерної доктрини. Наразі невідомо, які саме зміни плануються, але ймовірно, що вони захочуть відновити страх та посилити сигнал для союзників України. У Atlantic Council вважають, якщо Захід піддасться цим ядерним загрозам, наслідки можуть бути катастрофічними: це може спонукати Путіна та інші авторитарні режими до застосування аналогічної тактики, що загрожує новими перегонами ядерних озброєнь і виведе світ на небезпечний рівень міжнародних відносин, де ядерна війна стане реальною загрозою.

Зміна ядерної доктрини РФ

1 вересня стало відомо, що Росія збирається змінити ядерну доктрину. Заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков заявив, що робота над зміною доктрини вже триває. За його словами, потрібно внести корекцію з урахуванням "розвитку конфліктів останніх років". Також Рябков заявив, що це потрібно зробити із врахуванням "ескалаційної політики Заходу".

За словами голови російського МЗС, наразі ще точно невідомо, коли зміниться ядерна доктрина. Проте робота вже триває. Час завершення, підкреслив Рябков, - це дуже важке питання.

До слова, ядерна доктрина - це, по суті, певні закони й правила щодо застосування країною ядерної зброї. Влітку 2020 року Росія вже оновлювала свою ядерну доктрину. Тоді було вказано чотири сценарії, за яких РФ залишає за собою право застосувати таку зброю:

  • надходження достовірної інформації про старт балістичних ракет, що атакують територію РФ або її союзників;
  • застосування противником ядерної зброї або інших видів зброї масового ураження по територіях РФ або її союзників;
  • вплив противника на критично важливі державні або військові об'єкти Росії, виведення з ладу яких призведе до зриву дій ядерних сил у відповідь;
  • агресія проти РФ із застосуванням звичайної зброї, коли під загрозу поставлене саме існування держави.

Нагадаємо, в ОП попередили, що Росія готує ядерну провокацію, використовуючи напружену ситуацію навколо Курської АЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube