Нові успіхи ШІ: AlphaGeometry трішки не дотягнула до золотої медалі з геометричної міжнародної олімпіади

Читать на русском

Штучний інтелект розв'язав 25 надскладних завдань з геометрії, а людина - 26

Читать на русском
Штучний інтелект, людина
Штучний інтелект чи людина: хто кого?

Штучний інтелект розв'язав 25 надскладних завдань з геометрії, а людина - 26

Компанія DeepMind, яка належить Google, створила систему штучного інтелекту AlphaGeometry. Їй влаштували змагання з переможцями міжнародної олімпіади з геометрії. ШІ перевершила показники срібних медалістів, але до золотих трішечки не дотягнула.  

Як пише Ars Technica, середній золотий медаліст олімпіади може розв'язати 26 із 30 завдань. А AlphaGeometry - лише 25. Ця олімпіада, яку проводять вже 65 років поспіль, вважається найавторитетнішим у світі математичним змаганням для учнів старших класів у всьому світі. 

Розробники DeepMind все ж задоволені таким результатом. Вони кажуть, що мовні моделі добре підходять для виявлення загальних закономірностей у даних. Слабке місце геометричної ШІ - вона наразі не здатна до строгих логічних міркувань чи пояснення своїх рішень. Щоб подолати ці обмеження, в AlphaGeometry мовну модель поєднали з механізмом символьної дедукції, який виконує формальні алгебраїчні та геометричні виведення.

Дослідження очолив Трієу Трінь, комп'ютерний вчений з Нью-Йоркського університету. Золотий призер IMO Еван Чен, який оцінював деякі результати AlphaGeometry, назвав їх разючими. На відміну від попередніх програм, які генерували важко зрозумілі геометричні доведення, висновки AlphaGeometry схожі на людські.

Нові успіхи ШІ: AlphaGeometry трішки не дотягнула до золотої медалі з геометричної міжнародної олімпіади 1

Більшість задач IMO складніші за звичайні завдання з геометрії. Зазвичай умови описують фігуру та її властивості, а для розв’язання потрібно зробити низку логічних кроків, щоб довести задане твердження. Тому AlphaGeometry вчили "мислити по-людськи": мовна модель генерує інтуїтивні кроки, а механізм дедукції формально обґрунтовує їх. 

Що уміє ШІ  

Наприклад, працювати із запитами клієнтів банку. Деякі фінустанови в Україні вже почали використовувати ШІ для того, щоб перевіряти клієнтські заявки. Також ШІ може допомагати суддям - нещодавно Британська судова система, відома своєю консервативністю та збереженням традицій судочинства дозволила суддям використовувати штучний інтелект (ШІ) для написання висновків. Проте, ШІ не може застосовуватися для правового аналізу чи досліджень. 

Загалом розвиток технологій може призвести до того, що майже 40% робочих місць в усьому світі будуть заміщені штучним інтелектом. Таку думку висловила очільниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Аналіз МВФ передбачає, що штучний інтелект, ймовірно, вплине приблизно на 60% робочих місць у розвинутих економіках і на 26% - у країнах з низьким рівнем доходу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.