Google звільняє сотні співробітників, щоб більше інвестувати у штучний інтелект

Google зазнає тиску з боку конкурентних пропозицій штучного інтелекту від Microsoft та OpenA

Штучний інтелект
В Google не уточнили загальну кількість звільнених людей

Компанія Google, що належить Alphabet, звільняє сотні співробітників у кількох командах. Йдеться про інженерів та підрозділи цифрових помічників і апаратного забезпечення. Таким чином організація намагається скоротити витрати та вивільнити ресурси, щоб не відстати у перегонах за домінування у сфері штучного інтелекту.

Про це пише Reuters. Google заявила, що звільнить сотні співробітників у своєму підрозділі Voice Assistant, ще скоротять посади в команді з апаратного забезпечення, яка відповідає за Pixel, Nest і Fitbit, більшість людей у команді доповненої реальності (AR) також буде звільнено. За словами компанії, скорочення також торкнеться центральної інженерної команди пошукового гіганта.

Представник Google не уточнив виданню загальну кількість звільнених людей. Наразі неясно, скільки співробітників входить до складу програмного забезпечення Google Assistant та інших команд.

Скорочення відбувається у звʼязку з тим, що основний пошуковий бізнес Google зазнає тиску з боку конкурентних пропозицій штучного інтелекту від Microsoft та OpenAI, творця ChatGPT. У розмовах з інвесторами керівники Google пообіцяли ретельно вивчити свою діяльність, щоб визначити місця, де вони можуть скоротити витрати, та вивільнити ресурси для інвестицій у свої найважливіші пріоритети.

У січні 2023 року Alphabet оголосила про плани скоротити 12 000 робочих місць, що еквівалентно 6% світової робочої сили. Станом на вересень 2023 року Alphabet мала 182 381 співробітник у всьому світі.

Google створює чат-бот зі штучним інтелектом

Корпорація Google працює над чат-ботом LLM, який зможе стати персональним асистентом людини. ШІ, ймовірно, буде знати більше про її користувача, аніж сам користувач знає про себе.

Чат-бот буде аналізувати контекст тих, чи інших подій, поведінку людини в різних життєвих ситуаціях, які закономірності у її житті відбуваються та інше, аби зробити власні висновки до яких сам користувач міг би і не дійти. Фактично, цей ШІ зможе розширити розуміння "життя" кожного окремого свого користувача.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube