Штучний інтелект вплине майже на половину всіх робочих місць в світі: аналіз МВФ

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва назвала країни, які краще підготувались до впровадження ШІ

ШІ, зайнятість, МВФ
Штучний інтелект може замінити чи доповнити низку професій

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва висловилась стосовно перспектив штучного інтелекту. На її думку, ШІ має великий потенціал змінити глобальну економіку. Він може вплинути на майже 40% робочих місць, що призведе до заміни деяких і до доповнення інших.

За словами Георгієвої, світ стоїть на порозі технологічної революції. Вона, з одного боку, може збільшити продуктивність, прискорити глобальне зростання та підвищити доходи, а з іншого - може призвести до втрати робочих місць і поглибити нерівність. Про це вона заявила у блозі МВФ від 14 січня.

"Висновки вражають: майже 40 відсотків зайнятості у світі піддаються впливу ШІ. Історично склалося так, що автоматизація та інформаційні технології, як правило, впливали на рутинні завдання, але одна з речей, яка відрізняє ШІ, це його здатність впливати на висококваліфіковані робочі місця. Як наслідок, країни з розвиненою економікою стикаються з більшими ризиками, пов’язаними зі штучним інтелектом, але також мають більше можливостей використовувати його переваги порівняно з країнами з ринками, що розвиваються, і економіками, що розвиваються", - написала Георгієва.

За словами директорки МВФ, наслідки розвитку штучного інтелекту складно передбачити, оскільки існують різні можливості: від доповнення людської роботи до заміщення висококваліфікованих робочих місць. Країни з розвиненою економікою мають високий ризик втрати робочих місць через впровадження ШІ, а в країнах з низьким рівнем доходів цей вплив очікується на рівні 26%. Результати Індексу готовності до штучного інтелекту, проведеного МВФ, свідчать, що багатші країни, такі як Сінгапур, США та Данія, краще підготовлені до впровадження ШІ порівняно із менш розвиненими країнами.

Останні новини зі світу ШІ

Нещодавно стало відомо, що технологічна корпорація Google звільняє сотні співробітників у кількох командах. Йдеться про інженерів та підрозділи цифрових помічників і апаратного забезпечення. Таким чином організація намагається скоротити витрати та вивільнити ресурси, щоб не відстати у перегонах за домінування у сфері штучного інтелекту.

Раніше ми писали, що британська судова система дозволила суддям використовувати штучний інтелект для написання висновків. Проте, ШІ не може застосовуватися для правового аналізу чи досліджень через ризики фабрикації інформації, дезінформації, упередженості. Експерти в галузі права позитивно оцінили ініціативу судової влади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube