Голова фракції партії Шольца потрапив в "український список терористів": що відомо про список та про політика

Читать на русском

Українська влада відкидає звинувачення Рольфа Мютценіха

Читать на русском
Голова фракції партії Шольца потрапив в "український список терористів": що відомо про список та про політика
Політик скаржиться на погрози

Українська влада відкидає звинувачення Рольфа Мютценіха

Заява лідера фракції Соціал-демократичної партії Німеччини Рольфа Мютценіха призвела до нової неприязні між Берліном та Києвом. Лідер фракції партії Шольца звинуватив українську владу у внесенні його до «списку терористів». В українському міністерстві закордонних справ цієї інформації не підтвердили. 

Голова фракції «Соціал-демократичної партії» Німеччини (СДПН) у бундестазі Рольф Мютценіх поскаржився на український уряд. Він заявив, що його прізвище нібито потрапило до «списку терористів» за підтримку дипломатичних зусиль у війні з рф. Про це 6 листопада написало видання Welt.

«Я був роздратований тим, що український уряд включив мене до списку терористів на тій підставі, що я працюю на припинення вогню або на можливість вжиття подальших дипломатичних кроків через локальне припинення вогню», - заявив Рольф Мютценіх на з’їзді СДПН у Берліні.

За його словами, через це йому надходили погрози. «На підставі того, що український уряд включив мене до цього списку терористів, отримав, так би мовити, вторинні погрози. З ними також не зовсім легко впоратися», - заявив політик.

Цей список опублікував Центр протидії дезінформації РНБО України, про що писали влітку 2022 року. Але перелік більше не доступний. У ньому було перелічено 75 міжнародних діячів. Серед них французький політик Марін Ле Пен, публіцист Аліса Шварцер і Рольф Мютценіх. Їх згадали через поширення «наративів», які відповідають російській пропаганді. 

Українська влада відкидає звинувачення

В міністерстві закордонних справ України спростували заяву німецького політика.

«Український уряд не веде списку терористів. Наскільки мені відомо, проти Рольфа Мютценіха ніяких проваджень в Україні також не ведеться. Усі заяви німецького політика про нібито переслідування з боку української влади не відповідають дійсності», - написав у соцмережі речник МЗС України Олег Ніколенко.

Крім цього колишній посол України в Німеччині Андрій Мельник звернувся до Мютценіха і порадив «припинити представляти себе «невинною жертвою».

«Жодного «списку терористів» від української влади немає», - написав у твіттері Мельник.

Голова фракції партії Шольца потрапив в "український список терористів": що відомо про список та про політика 1

Що відомо про Рольфа Мютценіха

Він народився в Кельні 25 червня 1959 року. Після закінчення середньої школи в 1978 році Рольф Мютценіх почав вивчати політологію, історію та економіку в Бонні, Дуйсбурзі та Бремені. В 1990 році отримав диплом, а в 1991 році здобув ступінь доктора філософії.

Окрім навчання, він брав участь у передвиборчих кампаніях для парламентаріїв землі та федерації Кельн. Мютценіх допомагав своєму попереднику у виборчому окрузі Конраду Гілгесу.

Мютценіх став членом СДПН у 1975 році ще будучи школярем. А після отримання докторського ступеня в 1991 році він вступив на службу в міністерство праці, охорони здоров'я та соціальних справ землі Північний Рейн-Вестфалія як консультант. 

Він швидко просувався кар'єрними сходами: з 2001 по 2002 рік Рольф вже очолював офіс голови парламенту землі Північний Рейн-Вестфалія Ульріха Шмідта. У жовтні 2002 року Мутценіх був обраний депутатом німецького Бундестагу.

Наприкінці вересня 2021 року Соціал-демократична партія Німеччини виграла вибори. Канцлером Німеччини став представник партії-переможця Олаф Шольц.

Завдяки Мутценіху, у Бундестазі добре знаються на іранських питаннях. Річ у тому, що з листопада 2005 року по листопад 2009 року він був головою німецько-іранської парламентської групи та прессекретарем дискусійної парламентської групи «Близький і Середній Схід».

Перед початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, Мутценіх завив, що потрібно публічно визнати, «що Росія також має законні інтереси безпеки».

«Це не має нічого спільного з Україною», а «зі Сполученими Штатами, скасування угод щодо озброєнь», - передавали слова політика німецькі видання.

Після нападу росії, голова фракції партії Шольца висловив сумніви щодо осудності російського президента.

«Він діє абсолютно ірраціонально і завдає шкоди власній країні», - заявив Мутценіх 26 лютого 2022 року. Водночас він відкинув звинувачення в тому, що СДПН і федеральний уряд були занадто легковірними щодо путіна. «Ми точно не були наївними», - сказав експерт із зовнішньої політики.

За словами Мутценіха, він бачить небезпеку подальших нападів росії на колишні радянські республіки.

Інформатор писав, що ЄС критикує Шольца за «надмірну» приязнь до Китаю. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.