Схоже, на політику взаємодії західних країн та Китаю очікують суттєві зміни
На тлі майбутнього візиту до Піднебесної федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца, його закликають зважати на нещодавно прийняту на з’їзді Комуністичної партії стратегію «подвійної циркуляції». На Шольца збільшує тиск міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок та єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.
Анналена Бербок (партія Зелених) заявила, що важливо чітко прояснити Китаю позицію Німеччини щодо подальшого будівництва взаємин, повідомляє газета Der Spiegel.
«Як відомо, ми чітко заявили в коаліційній угоді, що Китай є нашим партнером у глобальних питаннях, що ми не можемо існувати окремо в глобалізованому світі, але також, що Китай є конкурентом і все більше системним суперником. І що ми будуватимемо нашу політику щодо Китаю на цьому стратегічному розумінні, а також узгоджуватимемо нашу співпрацю з іншими регіонами світу», — наголосила Бербок.
Ці коментарі пролунали на тлі суперечок у правлячій коаліції Німеччини, оскільки минулого тижня уряд дозволив китайській компанії Cosco купити частку в одному з портових терміналів Гамбурга всупереч позиції партії Зелених і ліберальної ВДП.
Бербок вважає, що вкрай важливо дати зрозуміти Пекіну, що питання чесної конкуренції, питання прав людини та питання визнання міжнародного права є основою для міжнародного співробітництва.
Категорично відкинувши ідею відсторонення від Китаю, Олаф Шольц викликав обурення і в Брюсселі. 31 жовтня єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що європейські уряди та компанії мають усвідомити, що Китай є суперником ЄС, і вони не можуть бути наївними, схвалюючи китайські інвестиції, повідомляє Reuters.
«Ми повинні бути надзвичайно пильними», — сказав єврокомісар.
Навчений гірким досвідом у взаєминах із росією, Брюсель запровадив низку захисних заходів, спрямованих на збільшення контролю над іноземними інвестиціями, у тому числі з Китаю. Це має гарантувати, що суперники не отримають додаткових політичних важелів впливу на блок.
Багато дипломатів країн ЄС теж були збентежені нещодавнім рішенням уряду Німеччини схвалити продаж 35 % частки власності в порту Гамбурга, найбільшого в країні, китайській компанії. Така частка власності дала б змогу китайській компанії блокувати роботу цілого порту. Зрештою, Німеччина погодила продаж 25 % акції порту, зберігши контроль за собою.
Ця геополітична стратегія має скоротити залежність економіки Піднебесної від торгівлі зі США. Замість того, щоби робити ставку на глобальну економіку, Пекін має зосередитися на стимулюванні внутрішнього споживання та зміцненні торгівлі зі союзниками в регіоні, насамперед в Азії, а також у Європі, повідомляє DW.
Згідно з цією концепцією Китай має «повернутися спиною» до США, Канади та Австралії, а натомість зосередитися на зовнішньополітичній арені на подальшому впровадженні ініціативи «новий шовковий шлях», співпраці з ЄС та країнами Південно-Східної Азії.
Інформатор писав про те, чи відбудеться омріяний путіним російсько-китайський союз після переобрання Сі Цзіньпіна, а також про те, що Китай може напасти на росію. Ще ми розповідали, як стосунки росії та Китаю поставили світ на край ядерної катастрофи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.