Мобілізація в'язнів: у Мін’юсті розповіли, чи будуть засудженим давати зброю у руки

Читать на русском

Мобілізація засуджених буде передбачати запит військових: якщо ті не захочуть поповнювати підрозділ такою особою, до суду не подаватимуть клопотання

Читать на русском
Військова мобілізація засуджених
Військова мобілізація засуджених: Висоцька розповіла про новий крок у військовій реформі

Мобілізація засуджених буде передбачати запит військових: якщо ті не захочуть поповнювати підрозділ такою особою, до суду не подаватимуть клопотання

Мобілізація засуджених осіб буде виконуватися обов'язково за участі військових. Якщо такі особи не виявлять бажання підтримати в'язнями підрозділ, відповідне клопотання до суду не буде подано. У військових існує різна думка щодо цього питання: деякі категорично засуджують цю ініціативу, а інші підтримують масову мобілізацію засуджених.

Непросту тему роз'яснювала заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в інтерв'ю для LIGA.net. За її словами, недоцільно мобілізовувати людей, засуджених за злочини проти нацбезпеки. Також має відбуватися відбір таких людей, після якого рішення ухвалював би суд.

Висоцька підкреслила, що корисність такого заходу і кількість людей, яких можна залучити до військової служби та почати процес мобілізації ще належить оцінити. Адже вирішення цього питання через судовий механізм ще не існує. Ключовими етапами будуть обговорення у парламенті та звернення до військових. 

"Тоді можна проаналізувати, які категорії вмотивовані та дійсно допомогли б війську. Можна брати фідбек від командирів. З 26 000 людей ми ще можемо обирати – за різними статтями й параметрами", – зауважила вона.

Представниця Міністерства юстиції також зазначила, що після прийняття законопроєкту про мобілізацію можна було б почати співпрацю з командуванням для розробки відповідних правил реалізації змін. Щодо ризиків, пов'язаних зі зброєю, які можуть виникнути внаслідок мобілізації засуджених, Висоцька зазначила, що залучення засуджених до Збройних Сил може здійснюватися у різних формах.

"Особа може бути у складі армії, не користуючись зброєю", - роз'яснила вона.

Також вона наголосила, що серед злочинів є широкий спектр, від дорожньо-транспортних пригод до недбалості. Навіть у випадку вбивства, за її словами, обставини можуть бути такими, що їх важко передбачити у контексті військової служби.

Вона додала, що певний ризик агресивної поведінки існує. Але багато з засуджених вже пройшли через систему покарань. 

"У нас є оцінка ризику повторного вчинення правопорушення... Ми бачимо свою роботу у виправленні людей і тому говоримо, що не кожен засуджений – небезпечний”, - пояснила Олена Висоцька.

Як виникла ідея дозволити воювати в'язням та засудженим

Люди з судимістю та тих, які відбувають покарання, наразі, зазначені як категорії, законодавчо заборонені до мобілізації. Хоча раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець висловив свої пропозиції щодо механізмів залучення ув'язнених до захисту держави та розкрив, чи готові засуджені виконувати військову службу.

При цьому Лубінець повідомив, що протягом 2023 року його представники відвідали близько половини українських виправних колоній. В ході відвідувань виявилося, що в багатьох з них знаходяться особи, які виявляли бажання служити в ЗСУ та брати участь у захисті держави.

Ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний виступив проти залучення до армії ув'язнених, цю тактику у війні активно впроваджує наш ворог. Він нагадав, що армія не для поганих людей. Але він також зазначив, що росіяни вже закликали 400 тисяч людей і готують ще кількасот тисяч.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

В одному з відео обговорюємо Запорізький напрямок, чи залишиться він найгарячішою точкою або ж його варто розглядати як лише одну з багатьох можливих напрямків . А говорити про це будемо з ветераном війни Юрієм Гудименком. Долучайтеся до перегляду, щоб почути думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.