Мобілізація в Україні: ув'язненим хочуть дозволити вступати до Збройних сил України

У Раду внесли ініціативу щодо амністії для ув'язнених, відтак ЗСУ можуть отримати поповнення завдяки новому законопроєкту нардепа Гончаренка

Ув'язненим можуть запропонувати служити в ЗСУ
Ув'язненим можуть дати можливість служити в Збройних силах

Народний депутат України Олексій Гончаренко вніс законопроєкт №10419 до Верховної Ради. Він передбачає можливість амністії для певних категорій ув'язнених, щоб ті могли вступати до Збройних сил України. Зокрема, законопроєкт дозволить амністію окремим особам, які висловлюють бажання вступити до лав ЗСУ.

Наразі на офіційному вебсайті Верховної Ради ще немає детальної інформації про вміст законопроєкту. За даними Олексія Гончаренка у телеграм-каналі, особи, які вчинили особливо тяжкі кримінальні злочини чи порушення проти національної безпеки, миру та безпеки людства, не будуть підпадати під амністію. Він також перелічив умови амністії, які визначені законопроєктом. В них вказано:

  • добровільне рішення особи про проходження військової служби;
  • придатність до військової служби.

Нагадаємо, заступник міністра оборони Наталія Калмикова повідомила, що доопрацьований законопроєкт про мобілізацію, спрямований на відпочинок тих, хто воює на фронті з 2022 року, та впровадження системи заміни, буде поданий до Верховної Ради протягом кількох тижнів.

Що відомо про залучення ув'язнених до лав ЗСУ: наскільки це можливо

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний виступив проти залучення до армії ув'язнених, цю тактику у війні активно впроваджує наш ворог. Він нагадав, що армія не для поганих людей. Але він також зазначив, що росіяни вже закликали 400 тисяч людей і готують ще кількасот тисяч.

При цьому уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що протягом 2023 року його представники відвідали близько половини українських виправних колоній. В ході відвідувань виявилося, що в багатьох з них знаходяться особи, які виявляли бажання служити в ЗСУ та брати участь у захисті держави.

Лубінець навів приклади в'язнів, деякі з яких готові були визнати свою провину і взяти участь у військовій службі як компенсацію за вчинений злочин. Уповноважений з прав людини обговорив це питання на засіданні парламентського комітету та висловив думку, що для цього достатньо визначити дві умови: громадянин України, який виражає бажання служити, та готовність відповідного військового підрозділу прийняти такого громадянина.

Нагадаємо, що росія кинула на війну проти України десятки тисяч зеків з тюрем, більшість з яких загинула ще в складі "Вагнеру" під час кривавих штурмів Бахмута, Соледара та інших населених пунктів. Однак мало хто знає, що і українські в'язні також воюють в складі ЗСУ. В 2022 році президент Володимир Зеленський особисто помилував 363 громадян. Вони відправилися на фронт одразу як вийшли з колоній. Є інформація, що й після цього декотрих українських зеків випускали з тюрем і вони йшли на фронт. Пріоритет віддавали тим, хто вже має бойовий досвід. Втім, це явище поки що не стало масовим в Україні - на відміну від рф. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube