Рада може ухвалити законопроєкт про мобілізацію до кінця березня: які зміни будуть у документі

Електронних повісток для військовозобов'язаних громадян не буде

Законопроєкт про мобілізацію планують ухвалити до кінця березня
Мобілізація і військовий квиток

В Україні продовжують вдосконалювати законопроєкт про мобілізацію і до кінця березня 2024 року цей документ планують ухвалити в цілому. Частина положень з документа зникне: йдеться передовсім про так звані "електронні повістки" та блокування рахунків українців. Утім багато положень до документа включать, як от заборону керувати транспортним засобом ухилянтам. 

Детальніше про те, які зміни очікують законопроєкт про мобілізацію до другого читання розповів член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю для "РБК Україна". Він також підкреслив, що до документа внесено понад чотири тисячі різних зауважень та правок. Зараз їх активно опрацьовують. 

Які зміни у законопроєкті про мобілізацію?

У законопроєкт про мобілізацію внесуть ряд змін: скасують норми про блокування рахунків українців, а реєстрацію у так званому електронному кабінеті військовозобов'язаного зроблять фактично добровільною. При цьому положення про обмеження керування автомобілем залишать. Загалом, зміни стосуються такого: 

  • Обмеження прав на керування транспортними засобами для ухилянтів від військової служби можуть бути включені до законопроєкту. Це стосується осіб, які не оновлюють свої військово-облікові дані, не стають на облік, ігнорують повістки та інші законні вимоги.
  • Блокування рахунків ухилянтів не застосовуватиметься.
  • Електронних повісток не буде. Реєстрація в електронному кабінеті військовозобов'язаного буде добровільною.
  • Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, військові адміністрації, підприємства, органи соціального захисту, освітні та інші установи забезпечуватимуть мобілізаційні процеси.
  • Представники ТЦК зможуть записувати процес вручення повісток на відео.
  • Аспіранти отримають право на відстрочку від мобілізації незалежно від форми навчання.
  • Громадяни, які вперше отримали інвалідність ІІ та ІІІ групи з початку повномасштабної війни, повинні пройти переогляд відповідно до МСЕК або ВЛК.

 Законопроєкт про мобілізацію: хронологія змін

Депутати Верховної Ради України 7 лютого ухвалили у першому читанні законопроєкт №10449. За це рішення проголосували 243 народні обранці. Законопроєкт був прийнятий без пропозицій Комітету ВР з питань оборони. Парламентарі отримали 14 днів на внесення пропозицій до тексту документа.

За словами глави фракції “Слуга народу” Давида Арахамії, до другого читання планують переглянути окремі спірні положення  документа. Основний акцент зроблять на трьох питаннях: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядає, відстрочка для аспірантів-контрактників та блокування рахунків ухилянтів. Водночас деякі норми проєкту не мають підтримки у парламенті.

Згодом нардеп з "Голосу" Ярослав Железняк заявив, законопроєкт про мобілізацію проголосують до кінця березня, а у дію він може вступити на початку квітня. Втім, велика кількість поданих правок може сповільнити процес його розгляду.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Адвокат Станіслав Ліфлянчик висловлює свою думку щодо реакції МЗС на ситуацію з українським зерном на кордонах з Польщею. У відео він розкриває ставлення до дій МЗС та пропонує свої рекомендації щодо подальших кроків. Приєднуйтеся до перегляду, щоб почути думку відомого адвоката.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube