Серце потребує помірної, однак щоденної фізичної активності.
Всі ми чи не щодня сидимо - на роботі та вдома, за ноутбуками та обідніми столами. І це не надто добре, дійшли висновку вчені. Річ в тім, що звичка сидіти є не найкращою для вашого серця, і ось чому.
Щороку хвороби серця та судин забирають трохи менше 18 мільйонів життів через серцеві напади й інсульти. Натомість навіть невеликі зміни в активності можуть значно покращити здоров’я серцево-судинної системи. Значення має як наявність рухів, так і їхня інтенсивність, переконані дослідники від медицини, пише Sciencealert.
Щоб краще зрозуміти взаємозв’язок між різними видами рухів, дослідники об’єднали дані шести досліджень з понад 15 тисячами учасників. Вони проаналізували інформацію про вплив сидячої поведінки та легкої й помірно інтенсивної активності, а також сну - на різні показники здоров’я серця.
Виявилось, що найгірше, що ми можемо робити щодня - це увесь діень сидіти. Також стало очевидним, що сон повинен мати пріорітет в нічну пору.
"Найбільш корисною зміною, яку ми спостерігали, була заміна сидіння на помірну або інтенсивну діяльність, таку як біг, швидка ходьба або підйом по сходах, тобто те, що підвищує частоту серцевих скорочень і прискорює дихання, навіть на одну-дві хвилини", - пояснив епідеміолог Лондонського університетського коледжу Джо Блоджетт.
Довідка. Гіподинамія – поширена проблема сучасності, коли люди мало рухаються, багато часу проводять в положенні сидячи чи лежачи, страждають від ожиріння. По суті, це не хвороба, але вкрай небезпечний стан, який може спровокувати ряд важких захворювань через порушення функцій органів та систем.
В ідеальному світі ми всі відмовилися б від роботи заради походів, плавання та їзди на велосипеді, а потім - міцного сну. Але навіть у недосконалому світі ми можемо зайвий раз пройтися перед сном, піднятися сходами й вимкнути світло увечері трохи раніше, щоб подарувати своєму серцю довше життя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.