Синдром розбитого серця - це не про нещасливе кохання, а про реальний серцевий напад!
Відомий лікар Євген Комаровський пояснив, чим небезпечний для українців синдром розбитого серця. В кіно ми часто бачимо, що від поганих новин люди хапаються за серце. З ними відбувається короткочасний серцевий напад без летальних наслідків. Треба розуміти, що це окрема виняткова ситуація, додав медик. Розберемось, в чому вона полягає.
Під час серцевого нападу відбувається різка закупорка коронарних артерій та гострий дефіцит кисню на тлі ішемічної хвороби серця та гіпертонічної хвороби, пояснив лікар Комаровський.
Але в 1990 році минулого сторіччя японські вчені дійшли висновку, що існує окремий синдром, який провокує серцевий напад, але вже під час обстежень жодних відхилень в роботі серця чи захворювань при ньому НЕ відстежується. Саме його винесли в окремий різновид серцевих розладів й дали назву синдрому розбитого серця або кардіоміопатії такоцубо.
Цікаво, що такоцубо - це не прізвище вченого, а японська назва пастки для восьминогів. Таку ж форму має один зі шлуночків серця людини за наявності синдрому розбитого серця (це можна побачити, скажімо, на УЗД).
Що ж собою являє цей синдром - це імітація стенокардії та інфаркту - у відповідь на сильний емоційний чи фізичний стрес. Воно не потребує стентування, а от лікувати його все ж треба. Серце при цьому за нормальних умов - за два місяці відновлюється.
Літні жінки. Понад 90% всіх зареєстрованих випадків синдрому розбитого серця становлять саме жінки у віці від 58 до 75 років. За даними Комаровського, аж 5% всіх серцевих нападів у пацієнток цього віку - це саме синдром розбитого серця. А 1-2% пацієнтів з підозрою на інфаркт міокарда мають КТ - кардіоміопатію такоцубо.
Лікування хвороби такоцубо в основному направлено на застосування медикаментозної терапії. Найчастіше використовуються бета-блокатори та інгібітори АПФ. Ці препарати позитивно впливають на стан коронарних судин - розслаблюють їх і підсилюють кровопостачання в серцевому м'язі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.