До летального результату призводять чотири причини
Ми деколи чуємо про випадки смерті інших людей уві сні. Це не може не лякати. Втім, аж занадто перейматись цим не варто. Вчені стверджують, що якщо у вас немає певних хвороб, ймовірність цього відносно низька.
"Смерть уві сні зазвичай пов’язана з серцем, легенями або мозком", - пояснили в британському універститеті в Ноттінгемі, йдеться в матеріалі Iflscience.
Річ в тім, що коли ми спимо, ми навряд чи зможемо реагувати на сигнали, які можуть вказувати на те, що з цими органами щось не так.
"Якщо ви стоїте, і у вас раптом станеться 10-секундна пауза в серцевому ритмі, ви впадете, знепритомнієте і видасте сильний тупіт, і хтось це почує. Коли ви спите, ви просто не здатні реагувати на власні симптоми", - пояснюють кардіологи.
Найпоширеніша причина пов'язана з серцем. Раптова зупинка серця є причиною 90 % раптової та несподіваної смерті під час сну, також відомої як нічна смерть. 22% таких смертей стаються між 22:00 і 6:00 ранку, причому в цей час частіше хворіють жінки.
До груп підвищеного ризику належать:
Обструктивне апное сну також може призвести до смерті під час сну. Імовірність раптової серцевої смерті між 12:00 і 6:00 у людей з апное більш ніж у 2,5 рази вище, ніж у людей без нього. OSA передбачає звуження м’язів у дихальних шляхах та короткочасну зупинку дихання людини. Це спричиняє нестачу кисню та, у свою чергу, підвищує частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск. Ну а це вже, своєю чергою, підвищує ризик серцевої смерті.
Епілепсія – це поширений стан, що вражає мозок, під час якого люди відчувають повторювані напади. Для людей, судоми яких неможливо повністю контролювати за допомогою ліків, раптова смерть при епілепсії є основною причиною смерті. Хоча причини останньої не зовсім ясні, це часто трапляється вночі, і деякі дослідження показують, що сон може збільшити ризик її виникнення.
Також може бути причиною раптової нічної смерті. Близько 25% інсультів трапляються під час сну. Їх можуть викликати тромби в венах, відрив яких сам по собі несе загрозу життю людини.
Тим, хто має захворювання, які можуть збільшити ризик смерті під час сну, рекомендується поговорити з сімейним лікарем. Той мусить взяти до уваги такі фактори, як спосіб життя та сімейна історія. Для всіх інших ризик раптової смерті відносно низький.
Щоб знизити його, лікарі рекомендують уважно стежити за своїм здоров’ям, висипатися та виконувати фізичні вправи, а також дотримуватися здорового харчування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.