Найбільш вразливим для сміху є серце.
Вчені дійшли висновку, що у фразі "померти від сміху" - є частка правда. Виявляється, у рідкісних випадках через надмірний сміх люди можуть втратити свідомість. Хоча це малоймовірно, та технічно це можливо. Крім того, в минулому були задокументовані випадки смертей, пов’язаних зі сміхом. Найбільш вразливим для сміху є серце.
В деяких випадках від надто заразного сміху в людини може різко впасти тиск. Це явище називають "синкопе, спричинене сміхом", воно трапляється надзвичайно рідко. Через синкопальний стан до мозку потрапляє менше крові, тому людина може втратити свідомість, пише Live Science.
"Коли ви смієтеся, ви рухаєте грудьми вгору-вниз, і це змінює тиск у грудній клітині й може впливати на так званий блукаючий нерв. Останній же передає сигнали між мозком і більшістю внутрішніх органів", - пояснив керівник відділу кардіології Нью-Йоркського технологічного інституту Тодд Коен.
Перший задокументований випадок синкопе, викликаного сміхом, стався у 1997 році. Тоді 62-річний пацієнт із гіпертонією та іншими захворюваннями серця, неодноразово втрачав свідомість, регочучи від сміху через телевізійні шоу. Так цей ефект отримав свою назву - синкопе Зайнфельда.
Пацієнт не помер. Насправді в цьому випадку людина втрачає свідомість менше, ніж на кілька хвилин, перш ніж прийти до тями. Основна небезпека такої ситуації полягає в тому, що вона стається зненацька.
Хоча технічно можливо, що синкопе, спричинене сміхом, може призвести до зупинки серця, більший ризик цих непритомних станів полягає в тому, що вони можуть статися в небезпечних ситуаціях, додав він.
"Людина може впасти і вдаритися головою, чи зі сходів, чи з терміналу метро під потяг і померти", - попередив лікар, підкресливши, що це дуже малоймовірно.
Однак, згідно з новим дослідженням, представленим Європейським товариством кардіологів в Амстердамі, сміх допомагає збільшити потік кисню в організмі та зменшити запалення у пацієнтів з ішемічною хворобою серця.
Зі сміхом пов'язують і виникнення симптомів астми - через зміну інтенсивності дихання. У дослідженні 2009 року вчені опитали 105 пацієнтів з астмою і виявили, що понад 40% хворіли на астму, спричинену сміхом. У важких випадках напади астми можуть бути смертельними, якщо хтось не має доступу до свого інгалятора.
Теоретично сміх також може спровокувати раптовий спазм голосових зв’язок — стан, відомий як ларингоспазм — або асфіксію, якщо людина не отримує достатньо кисню між сміхом. Та за словами кардіологів, ймовірність цих причин смерті невелика.
"Хоча повідомлялося про випадки смерті від сміху внаслідок асфіксії або зупинки серця, загалом це малоймовірна причина смерті для здорових людей", - пояснили вони.
Насправді сміх нешкідливий - ба навіть корисний для імунітету, тонусу нервової системи та загального здоров’я в людини, підкреслюють лікарі. Дослідження показують, що сміх здатен зменшити тривожність шляхом значного зниження рівня гормону стресу - кортизолу. Одночасно сміх збільшує вивільнення дофаміну - гормону щастя.
"Сміх є найкращими ліками, і дуже малоймовірно, що він когось уб'є, але теоретично це можливо", - говорять дослідники.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.