Наступ путіна за відсутності фінансової підтримки від США: Франція готова втрутитися, якщо російська армія розпочне наступ на Київ чи Одесу
Франція готова втрутитися у війну Росії проти України, якщо під час очікуваного наступу навесні 2024 року армія загарбників зробить спробу захопити Київ чи Одесу. Про цей план Макрона розповів журналістам французький комуніст Фаб'єн Руссель після зустрічі голови держави, що відбулася 7 березня, з представниками опозиції. Інший "однодумець" Русселя – ультраправий політик Джордан Барделла наголосив, що наміри у Макрона найсерйозніші.
"Я приїхав стурбованим і поїхав ще більш стурбованим", - заявив Барделла в інтерв'ю французькому виданню l’independant про розмову з Макроном 7 березня. Ймовірно, однією з цілей розмови опозиціонерів з французьким президентом у тому й полягала, щоб зрозуміти, чи Макрон говорив про введення військ серйозно або ж брякнув зопалу.
Але сам Макрон раніше вже відповів на це запитання. Ще 29 лютого він ось як відповів журналісту агенції Франс прес:
"Це досить серйозні питання. Кожне слово, яке я говорю з цього приводу, є осмисленим, продуманим і виваженим".
Саму заяву про те, що введення військ в Україну не виключено, Макрон зробив 26 лютого, під час пресконференції в Єлисейському палаці. Крім того, що він припустився такої можливості, президент Франції також визнав, що консенсусу серед союзників України щодо цього немає:
“Ми зробимо все необхідне, аби Росія не виграла цю війну… Сьогодні немає консенсусу щодо відправлення сухопутних військ офіційним, передбачуваним та схваленим способом”.
Тобто по суті нічого конкретного Макрон не сказав. І тут треба розуміти “пташину мову” європейської дипломатії.
Дуже часто заяви європейських політиків та чиновників нічим не підкріплені, крім того, вони висловлюються розмито та обтічно. У словах Макрона – тоді, 26 лютого – було достатньо обтічності. Адже він не сказав прямо, що Франція має намір кинути свої війська для допомоги Україні на полі бою. Він не виключив, що так може статися.
Інша справа, наскільки ці слова були підкріплені намірами. Тут є два важливі моменти:
“Заговорили про можливість відряджання в Україну натівських військових контингентів, але ми пам'ятаємо долю тих, хто колись відправляв свої контингенти на територію нашої країни, але тепер наслідки для можливих інтервентів будуть набагато трагічнішими. Вони повинні розуміти, що ми також маємо зброю, яка може вражати цілі на їх території. Все, що вони вигадують і чим лякають увесь світ, реально загрожує конфліктом із застосуванням ядерної зброї, а значить знищенням цивілізації”, - вже 29 лютого, тобто через три дні після заяви Макрона, розповів путін у президентському посланні до Федеральних зборів.
Який висновок напрошується з цих двох фактів: що європейці сполошилися, і ще більше сполошився путін? Висновок очевидний: наміри Макрона цілком серйозні.
Справа не в тому, що якийсь французький контингент, допустимо 1000 солдатів або навіть 5000, опиниться в Україні. Це не зламає ходу війни. Інше питання, що Макрон тут ловить путіна на слові. Виходить, кремлівський дід тут має відповісти, як обіцяв.
Тому що якщо не добровольці, а регулярна французька армія, не погодивши свої дії з НАТО (альянс не підтримає, це вже відомо) опиниться на території України та візьме участь у військових діях, то у путіна буде лише два варіанти:
З урахуванням сказаного Русселем, можна припустити, що за словами Макрона криється великий обсяг дипломатичної роботи та непублічних переговорів. Саме тому європейці його критикують, а росіяни вдарилися у свою традиційну гру з ядерною зброєю.
Наразі Росія веде наступальні дії на Донбасі. Падіння Авдіївки дало можливість армії агресора просуватися у західному напрямку. Проте військові експерти стверджують, що росія готується до масштабнішого наступу. Про те саме по суті заявив президент України Володимир Зеленський на зустрічі з журналістами 27 лютого:
“Найближчими місяцями нам буде важко. У США відбуваються вагання, які можуть вплинути на інші країни. Росія готує наступальні дії на початку літа чи наприкінці травня, якщо зможе. Вони підготуються. Ми теж підготуємося до їхнього наступу”
Залишилося незрозуміло, куди росія завдасть основного удару під час передбачуваного наступу наприкінці весни та влітку. Тут єдиної думки експерти не мають. По суті, є три сценарії:
Судячи з повідомлення L'Indépendant, Макрон намагається протидіяти принаймні двом із трьох сценаріїв, перерахованих тут. Для цього він успішно лякає путіна демонстрацією намірів. І це може спрацювати!
В історії українсько-російської війни вже був прецедент, коли таке спрацювало. У 2014-2015 роках путін, влаштувавши агресію на Донбасі, розраховував повністю захопити територію Луганської та Донецької областей. Він мав на те можливості: українська армія в ті роки була набагато слабшою, ніж зараз. Та й допомоги від Заходу особливої не було.
Під загрозою опинився Маріуполь, стратегічно важливий для України порт і промисловий центр. Путін мав твердий намір взяти його за всяку ціну. 12 травня 2015 року відбулася перша зустріч путіна з держсекретарем США Джоном Керрі. Потім путін і Керрі зустрічалися ще кілька разів. На одній із таких зустрічей Керрі нібито сказав:
“Містере Путін, забудьте слово “Маріуполь”. Увійдете туди – там будуть окремі американські військові. Буде атака на них – буде прецедент: уперше за всю історію російські військові атакуватимуть американських військових. Міць США буде ззаду. Не спереду, а ззаду. Ми покладемо в труну сто тисяч ваших солдатів і офіцерів, поставимо Україні найновішу летальну зброю, введемо найжорсткіші санкції та відключимо SWIFT. І цього разу я не жартую. Ми зробимо це…"
Слова Керрі зокрема навів відомий на той час блогер та фінансист Слава Рабінович. У ті роки Рабинович виступав у ролі великого друга України, його оцінки та прогнози часто відповідали дійсності.
Хай там як, після серії зустрічей з Керрі у Росії на якийсь час зник інтерес до нових територіальних захоплень в Україні. І зник інтерес до Маріуполя.
Слава Рабінович помер в Ізраїлі у липні 2022 року за обставин, які можна вважати загадковими. За пів року до цього на нього наїхав автомобіль, Рабинович отримав численні переломи обох ніг. Це можливо і стало причиною смерті.
В Израиле умер Слава Рабинович. 28 февраля 2015 он сказал, что Немцова заказал и убил Путин, а никакие не кадыровцы.
— Nadezhda Kevorkova (@KevorkovaNadia) July 5, 2022
Он был соседом с Немцовым. Поразился, когда табличку повесили не на тот дом.
Осенью его сбила машина, долго лежал в больнице с тяжёлыми переломами
Ультиматум Макрона здається менш жорстким, ніж Керрі. Проте він без жодного сумніву реальний.
Так, входить. Мало того, Франція є одним із засновників Північноатлантичного альянсу.
Попри те, що за рішенням Де Голля 1966 року Франція вивела своїх представників з усіх військових організацій альянсу, вона продовжувала брати участь у військових операціях НАТО.
З 1993 року Франція (за президента Міттерана) повернулася до участі у Військовому комітеті НАТО. У 2009 році на Страсбурзькому саміті (за президента Саркозі) було офіційно підтверджено повне повернення Франції до альянсу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.