Однак доведеться вести в туалеті щоденник спостережень
Швидкість, з якою їжа рухається через травний тракт, багато в чому впливає на ваше здоров’я та самопочуття. Після того, як ви пережували та проковтнули їжу, вона починає свій шлях, що починається в роті і закінчується в задньому проході. По дорозі вона проходить шлунок, тонкий кишечник і зрештою потрапляє в товстий кишечник. Рух їжі через травний тракт відомий як кишкова моторика. Цей процес частково контролюється трильйонами бактерій, присутніх у нашому кишечнику. Саме від них залежить наш імунітет, пише ScienceAlert.
Почнемо з того, що час проходження їжі через кишечник різний від людини до людини. Для цього може знадобитися від 12 до 73 годин, у середньому приблизно 23-24 години. На це впливає багато факторів, а якщо абктерії недопрацьовують, виникає запор і здуття.
Повільний кишковий транзит також може призвести до того, що частково перетравлена їжа застряє в тонкій кишці. Це має додаткові наслідки для здоров’я – наприклад, надмірний ріст бактерій тонкої кишки, що може призвести до таких симптомів, як біль у животі й нудота.
Швидкий транзит кишечника теж не є чимось бажаним, адже провокує діарею, яка може призвести до зневоднення. Він виникає при підвищеному рівні тривоги, запальному захворюванні кишечника та синдромі подразненого кишечника. Та існує надзвичайно простий спосіб перевірити, наскільки добре працює ваш кишечник.
На щастя, є дуже простий домашній тест, який можна зробити, щоб перевірити моторику кишечника. Він називається – тест на солодку кукурудзу. Отже, не їжте солодку кукурудзу протягом 7-10 днів. Тоді ви готові розпочати тест. Запишіть дату й час і з’їжте трохи солодкої кукурудзи – достатньо одного качана або жмені кукурудзи.
Оскільки зовнішня оболонка кукурудзи неперетравна, вона пройде через ваш шлунково-кишковий тракт разом із рештою їжі, яку ви з’їли, і зрештою її буде видно у вашому калі. Стежте за кількома наступними стільцями, записуючи дату і час, коли знову покажеться кукурудза.
Якщо ви побачите кукурудзу через 12 годин або менше, ваш кишечник швидкий. Якщо ви не виділяєте її протягом 48 годин і більше, тоді ваш кишечник працює повільно. Якщо ви виявите, що ваша моторика кишечника знаходиться на обох кінцях спектру, на щастя, є речі, які ви можете зробити, щоб її покращити.
Якщо кишченик працює швидко, сходіть до лікаря. Якщо ж повільно, але у вас немає жодних додаткових шлунково-кишкових симптомів, таких як здуття живота, біль у животі, відсутність апетиту або нудота, їжте більше фруктів і овочів. Це збільшить кількість клітковини, якою ви годуєте дружні кишкові бактерії, пийте більше води та займайтеся спортом.