Дослідники кажуть, що одна дієта може уповільнити старіння мозку. Але потрібна її модифікація
Нова версія середземноморської дієти, яка включає зелений чай і зелені смузі, може навіть краще уповільнювати старіння мозку, ніж початкова. Такого висновку дійшли вчені з Ізраїлю, пише The Telegraph. Це дослідження вказує на цінність рослинних хімічних речовин, які називаються поліфенолами. Ці сполуки, яких багато в зелених овочах, мають протизапальні властивості і, здається, є одними з найпотужніших для захисту мозку з віком. Ось п’ять найкращих способів додати більше зелені у свій раціон у холодні зимові місяці.
Флавоноли допомагають захистити клітини від пошкодження та зменшити запалення. Вона також містить рослинні сполуки, які називаються глюкозинолатами. Ті в кишечнику перетворюються на сульфорафан – протиракову сполуку.
Рецепт: капусту може бути важко їсти сирою, тому спробуйте її злегка присмажити. На розігріту сковороду додайте трохи оливкової олії, зубчик дрібно натертого часнику і шматочок червоного перцю. Додайте дрібно нарізану капусту і варіть, поки вона не зів’яне. Перед подачею вичавіть трохи лимонного соку і додайте добре мелений чорний перець.
Цибуля-порей є чудовим джерелом стійкого крохмалю, типу пребіотичної клітковини, яку кишечник не може переварити. Він потрапляє в товстий кишечник, де ферментується кишковими бактеріями з утворенням жирних кислот. Вони покращують чутливість до інсуліну та розумові функції.
Рецепт: покладіть цибулю-порей в суп, змішавши з іншими багатими на поживні речовини зеленими овочами, такими як крес-салат. Розтопіть 1 чайну ложку вершкового масла у великій каструлі, додайте дрібно нарізану цибулю-порей і обсмажте впродовж кількох хвилин. Додайте очищену та нарізану кубиками картоплю та пакетик крес-салату та пасеруйте ще п’ять хвилин, а потім додайте 500 мл овочевого бульйону та посипте мускатним горіхом. Добре приправте, тушкуйте ще 20 хвилин, а потім перемішайте до однорідності.
Савойська капуста містить 3 г клітковини на 100 г.
Рецепт: обсмажте савойську капусту з великою кількістю імбиру, часнику та перцю чилі. У великій каструлі розігрійте 1 столову ложку олії, додайте 2 дрібно натертих зубчики часнику, 1 чайну ложку дрібно натертого свіжого імбиру, очищений від кісточок і дрібно нарізаний червоний перець чилі та смажте на сильному вогні 1 хвилину, помішуючи. Додайте трохи нашаткованої савойської капусти та смажте ще 3 хвилини, помішуючи, поки вона не почне в’янути. Зніміть з вогню і перед подачею збризніть кунжутною олією.
Зазвичай ми асоціюємо білок із жирним соковитим стейком, але горох є одним із небагатьох зелених овочів із високим вмістом білка і, звичайно, без насичених тваринних жирів. Він містить близько 5,5 г нежирного рослинного білка на 100 г.
Рецепт: приготуйте теплий салат із зелених овочів, ідеальний для зими, бланшуючи по 200 г гороху та стручкової квасолі в киплячій воді протягом кількох хвилин, щоб вони розм’якшилися. Зробіть заправку з соку лимона та апельсина, ½ чайної ложки кмину, 1 столової ложки оливкової олії та щіпки солі та перцю. Овочі заправте і їжте ще теплими.
Важливість вітаміну D і кальцію, коли мова заходить про підтримку міцності наших кісток, добре звідома. Але більшість людей не знають, що вітамін K працює рука об руку з ним, регулюючи відкладення кальцію в кістках.
Рецепт: щоб приготувати простий гарнір, розігрійте на сковороді 1 чайну ложку вершкового масла та 1 чайну ложку оливкової олії. Додайте нарізані гриби та розм’якшіть, перш ніж додати пакетик попередньо звареної кіноа, трохи нарізаного мангольда та жменю подрібнених зелених трав – м’ята/петрушка тощо. Потім вичавіть лимонний сік і посипте зверху стружкою пармезану і великою кількістю чорного перцю.