Чи приходитимуть повістки в Резерв+ та чи можна видалити з нього дані: відповіді на головні питання

Читать на русском

Застосунок Резерв+ для військовозобов’язаних, призовників та резервістів працює від 18 травня: що в ньому є

Читать на русском
військовий, Резерв+, ЗСУ
Електронний кабінет призовників, військовозобов'язаних та резервістів зібрали в одному застосунку

Застосунок Резерв+ для військовозобов’язаних, призовників та резервістів працює від 18 травня: що в ньому є

В Україні від 18 травня працює новий застосунок Міністерства оборони України "Резерв+". Сенс його полягає у тому, що військовозобов'язані, призовники та резервісти зможуть підтвердити свої контактні дані протягом 60 днів.

Що саме містить ця програма, чи можна видаляти свої дані та, чи відправлятимуть повістки через неї? "Інформатор" дає відповіді на найактуальніші запитання щодо застосунку.

Що таке реєстр Оберіг?

Реєстр "Оберіг" є єдиним електронним реєстром, призначеним для ведення військового обліку громадян, включаючи призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Основна мета цієї системи — уникнення помилок, пов'язаних з людським фактором, та забезпечення ефективного використання ресурсів держави та громадян завдяки цифровізації. Однією з переваг "Оберігу" є запобігання корупції, оскільки кожен крок зміни даних підтверджується електронним підписом.

Як "Оберіг" дізнається дані

Дані для реєстру "Оберіг" надходять безпосередньо від працівників територіальних центрів та служби призову на основі паперових карток обліку громадян. Крім того, інформація збирається з різних державних реєстрів, таких як Центральна виборча комісія, Державна податкова служба, Державна міграційна служба та інші.

Хто може бачити ваші дані в Резерві+

Доступ до інформації в реєстрі "Оберіг" мають відповідні державні органи, такі як Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, Служба безпеки України та інші. Зміни облікових даних в реєстрі можуть вносити лише уповноважені працівники районних територіальних центрів. Додатково до внесення даних працівниками територіальних центрів та служби призову, інформація для реєстру "Оберіг" збирається з різних державних реєстрів, таких як бази Центральної виборчої комісії, Державної податкової служби, Державної міграційної служби, Міністерства освіти і науки, Державної судової адміністрації, Пенсійного фонду, Міністерства соціальної політики, Державної прикордонної служби та інших відомств.

Як відбувається процес оновлення персональних даних?

Оновлення та видалення даних з реєстру "Оберіг" відбуваються через авторизацію користувача за допомогою BankID. Важливо пам'ятати, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані оновлювати свої контактні дані відповідно до законодавства України протягом 60 днів з моменту встановлення відповідної вимоги.

Чи можна видалити дані з "Оберігу"

Щодо видалення вашої інформації з застосунку, він не зберігає ваші дані на своїх серверах. Ваші дані відображаються з реєстру Оберіг та зберігаються на вашому смартфоні у зашифрованому вигляді. Доступ до них можливий лише після авторизації через BankID. Отже, для видалення вашої інформації ви можете звернутися до відповідних органів з проханням про видалення даних з реєстру Оберіг.

Чи є інформація з реєстру "Оберіг" яка є в застосунку Резерв+ офіційним документом

Наразі інформація, яка відображається в застосунку Резерв+ з реєстру Оберіг, не має статусу офіційного документа. Однак, розробники застосунку працюють над впровадженням електронного військово-облікового документа, який матиме таку саму юридичну силу, як паперовий.

Оновлення даних через застосунок Резерв+ є достатнім для виконання вимог закону про мобілізацію, що передбачає необхідність оновлення даних протягом 60 днів. Військовозобов’язані мають можливість уточнити свою адресу проживання, контактний номер телефону та адресу електронної пошти (за наявності) безпосередньо в застосунку Резерв+ до 16 липня 2024 року.

Чи будуть повістки в Резерві+

Кожна зміна у реєстрі підписується особистим електронним ключем оператора. Проте, застосунок Резерв+ не надсилає повістки, оскільки, згідно з законодавством, концепція "електронних повісток" відсутня.

Як захищаються персональні дані

Застосунок Резерв+ пройшов всі необхідні перевірки безпеки і отримав атестат відповідності комплексній системі захисту інформації. Інформація передається в зашифрованому вигляді, а серверна частина системи розгорнута в хмарній інфраструктурі з відповідними сертифікатами безпеки. Таким чином, використання застосунку Резерв+ дозволяє забезпечити надійний захист вашої особистої інформації.

Оновити дані виходить не у всіх

В перший день роботи сервісу дистанційне оновлення облікових даних у територіальних центрах комплектування (ТЦК) не вдається всім користувачам.

Що ж робити у такій ситуації й чи варто хвилюватися? По-перше, варто зауважити, що для оновлення облікових даних відведено цілих 60 днів, що майже два місяці. У Міністерстві оборони запевняють, що цього часу достатньо для всіх. Якщо у перший день не вдалося розв'язати питання з застосунком або увійти в нього, варто спробувати пізніше.

Нагадаємо, що для початку користування необхідно завантажити додаток. Власникам пристроїв iOS слід звернутися до App Store, а власникам Android - до Google Play. Це простий спосіб переглянути, яка інформація міститься про вас у реєстрі "Оберіг".

Натомість деяким користувачам не вдалося авторизуватися через BankID. Після встановлення програми та проходження етапу вітання, який передбачає авторизацію через BankID, деякі з них не можуть пройти далі. Це ускладнює можливість підтвердити або оновити персональні дані, встановити пароль або налаштувати вхід у "Резерв+" за допомогою FaceID або відбитку пальця.

Наприклад, народний депутат Максим Бужанський повідомляв, що він не може авторизуватися у додатку на етапі ідентифікації через банк, попри спроби звернутися до Приватбанку та Монобанку.

Нагадаємо, також з 18 травня чоловіки повинні очікувати змін у правилах перетину кордону, оскільки набрав чинності закон про мобілізацію. Прикордонники здійснюватимуть перевірку чоловіків призовного віку на наявність військово-облікового документа (військовий квиток, приписне свідоцтво і т. д.). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.