Що робити, якщо у додатку "Резерв+" зазначено, що людина нібито перебуває у розшуку – Новини України
В Україні з 18 травня працює додаток "Резерв+", через який громадяни України можуть оновити свої військово-облікові дані. Він знаходиться у магазину додатків на мобільних пристроях та вважається аналогом походу для оновлення даних до ТЦК або ЦНАПів. Проте дуже часто українці, які зареєструвалися у "Резерв+", можуть побачити там надпис, що вони нібито перебувають у розшуку.
Як розповів проєкту "Україна на часі" адвокат Іван Фесенко, це може бути пов'язано із тим, що юридично "Резерв+" не прикріплений до жодного реєстру, в тому числі до "Оберегу", та він не є електронним кабінетом. Проте взаємодія між реєстрами існує.
"Можливо пізніше якісь будуть документи, постанови, які це оформлять, але зараз такого немає. З приводу того, чому люди там перебувають в розшуку, напевно, є в них певна взаємодія між реєстрами та в реєстрі "Оберіг". Наявна інформація, що або людина не з'явилася по повістці, або якийсь ТЦК звернувся в поліцію з приводу того, що людина не з'являється така, бо є якісь порушення і, можливо, через це в "Резерв+" інформація підтягується, що ніби людина в розшуку", – пояснив юрист.
Щодо того, що ж робити, щоб позбутися надпису "У розшуку" в "Резерві+", особливо, якщо дані вже були оновлені у ТЦК або ЦНАПі, Фесенко радить відправити адвокатський запит до відповідної установки.
"В будь-якому випадку можна звернутися до ЦНАПу з адвокатським запитом. На яких підставах інформація не оновлена? Також можна звернутися й до ТЦК, піти до ТЦК з відповідною заявою або перевірити, чому. Якщо людина оновила всі свої дані у ТЦК, наприклад, щоб відповідний ТЦК в ніс ці зміни в "Оберіг", і вже з "Оберіга" в додаток ці зміни внесуть", – зазначив він.
Застосунок "Резерв+" запрацював з 18 травня. Його не треба встановлювати жінкам, військовим та громадянам молодше 18 і старше 60 років. За перші дні роботи у "Резерв+" вже авторизувалося понад 1 млн українців.
Також незабаром у "Резерв+" додадуть функцію автоматичних направлень на ВЛК: тобто фактично це та ж сама повістка на медкомісію, через яку доведеться піти до ТЦК. При цьому у Міноборони запевняють, що електронних повісток не надсилатимуть, бо законодавство не передбачає такого формату оповіщення громадян. І з юридичного погляду скерування на ВЛК - не повістка, хоча суть та результат той самий.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.