Через "Резерв+" можна оновити військово-облікові дані
Мобільний застосунок “Резерв+” для військовозобов’язаних, який запустили з 18 травня, покликаний спростити та пришвидшити оновлення облікових даних. Але він є лише додатковою зручністю для українців. Саме тому реєструватися у цьому додатку не обов'язково.
Про це повідомили у Міноборони. Зазначається, що створення додатку "Резерв+" мало на меті лише спрощення обліку. Щоб кожен військовозобов'язаний українець міг оновити свої облікові дані дистанційно. Проте за бажанням це можна зробити у центрах надання адміністративних послуг та ТЦК.
"Реєстрація в електронному кабінеті не є обов'язковою. Це лише додаткова зручність, яку пропонує держава", – йдеться у повідомленні.
У відомстві додали, що через "Резерв+" потрібно оновити військово-облікові дані до 16 липня 2024 року. Окрім цього він надає можливість сформувати військово-обліковий документ в електронній формі.
З 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні. Він регулює ряд процесів щодо призову, виплати військовим, умови бронювання та відстрочки. А ще він встановлює строки про оновлення облікових даних військовозобов'язаними українцями.
Згідно з нормами закону це потрібно зробити до 16 липня цього року, інакше буде адміністративна відповідальність. Зробити це можна через застосунок "Резерв+". Щоправда, у перші дні роботи виникло чимало питань та проблем з ним. Більшість просто не могли зареєструватись, але були випадки, коли він видавав статус "у розшуку". Це викликало хвилю обурення.
У Міністерстві оборони заспокоїли людей й заявили, що таку помилку спричинив людський фактор. Щоб її виправити, треба звернутися до служби техпідтримки у ТЦК і СП. Українські програмісти назвали п'ять претензій до Резерв+ та пояснили, чому вважають застосунок слабким і таким, що не може повноцінно виконувати свої функції.
Відомо, що за перші два дні близько пів мільйона українських чоловіків призовного віку оновили свої облікові дані у мобільному застосунку "Резерв+". Ще Інформатор писав, що через Резерв+ будуть надсилати скерування на військово-лікарську комісію. Наразі військовозобов'язані українці проходять її один раз на п'ять років, проте вже незабаром вона може стати щорічною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.