Побутує твердження, що група крові людини визначає її особистість.
Побутує твердження, що характер людини визначається її групою крові. Та чи так це насправді, розбирався Інформатор. Ідея належить японцям, проте в Азії та Америці вона наразі також набуває поширення.
Віра в те, що особистість людини пов'язана з групою крові може видатися дивною, але ця ідея не надто відрізняється від популярності, скажімо, астрології у Великій Британії та США. В Японії ж група крові людини має важливий вплив на те, як її сприймають, та як вона може виконувати свою роботу, йдеться в публікації IFLScience. Там також вказано, що ця стаття є частиною серії Inconceivable, яка розвінчує ненаукові історії в мережі.
Група крові А: згідно з випадковим пошуком в Інтернеті, люди з цією групою крові вважаються теплими, доброзичливими та співчутливими. Однак вони можуть бути нав’язливими, упертими та напруженими. Самі є японці вважають, що саме ця група крові зустрічається серед них найчастіше.
Група B: люди з групою B вважаються сильними, пристрасними, рішучими та чуйними, але вони також більш егоїстичні, непримиренні та дикі. Люди з цією групою крові вважаються досить непостійними.
Група крові АВ: якщо у вас група крові АВ, ви отримуєте риси обох груп. Вас, швидше за все, вважатимуть раціональним, урівноваженим, комунікабельним і гнучким. Але ви також можете бути ненадійним, критичним, нерішучим та відстороненим. Ця група крові є найрідкіснішою в Японії, тому людей з нею часто вважають ексцентричними.
Група крові O: ці люди впевнені, вольові, оптимістичні та лідери від природи. Але вони також можуть бути невпевненими в собі й, імовірно, трудоголіками. Згідно з цією системою мислення, люди типу О не надто ладнають з людьми типу А.
Знання про те, що існують різні групи крові в 1901 році озвучив Карл Ландштайнер. Тоді існувало багато псевдонаукових переконань, які прагнули поєднати упереджене мислення з біологічним підґрунтям.
Так, наприкінці XIX століття в моді на Заході була євгеніка, нині розвінчана ідея про те, що людські популяції можна покращити за допомогою селекційного розведення та контролю. Для багатьох мислителів-євгеністів - а їх вистачало за межами нацистської Німеччини - групи крові були показником расової чистоти. Наприклад, група B вважалася більш дегенеративною і була більш поширена серед "психопатів, істериків і алкоголіків". Японці підхопили цю псевдонаукову течію.
У 1916 році японський лікар Кімата Хара опублікував статтю, яка пов'язувала групи крові з характерами та національно-культурним темпераментом. Далі цю ідею розвивав інший японець, який навчався у Німеччині. Нової популярності теорія набула в 1970-х роках, коли з неї стряхнув пил журналіст Масахіко Номі.
Відтоді вона стала постійною темою багатьох книжок і посібників із самодопомоги. Маніпулятори намагаються користатися нею, аби переконати людей в тих чи інших речах. Насправді - це псевдонаука, а доказова медицина спростовує її. Проте теорія знову набуває популярності у Південній Кореї, Тайвані та навіть у США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.