УФ-сушарки лаку для нігтів можуть пошкодити ДНК жінок - вчені попередили про небезпеку

Читать на русском

Пристрої пов'язані з мутаціями, що викликають рак, в клітинах людини

Читать на русском
Лампа та ДНК
Для отримання остаточного результату потрібне більш тривале епідеміологічне дослідження

Пристрої пов'язані з мутаціями, що викликають рак, в клітинах людини

З моменту появи на ринку, приблизно у 2010 році, гелевий манікюр став основним продуктом манікюрних салонів у багатьох країнах світу. Але нові дослідження показують, що ультрафіолетові (УФ) лампи для лаку, які зазвичай використовуються для сушіння гелевого манікюру, можуть пошкодити ДНК у наших руках і викликати мутації. Експерименти вказують, що навіть короткий час під УФ-світлом може мати негативний вплив.

На відміну від соляріїв, у яких використовується інший спектр УФ-випромінювання (280-400 нм) і які, як доведено, викликають рак, пристрої для сушіння лаку для нігтів (340-395 нм) практично не вивчені. Група дослідників із Каліфорнійського університету в Сан-Дієго вирішила вивчити пристрої після того, як прочитала статтю про учасницю конкурсу краси, у якої діагностували рідкісну форму раку шкіри на пальці, пише Іflscience.

"Якщо ви подивіться на те, як представлені ці пристрої, то побачите, що вони позиціонуються як безпечні, і їм нема про що турбуватися", - заявив у своїй заяві автор-кореспондент Людмил Александров, професор біоінженерії, а також клітинної та молекулярної медицини. "Але, наскільки нам відомо, досі ніхто насправді не вивчав ці пристрої та те, як вони впливають на клітини людини на молекулярному та клітинному рівнях".

Після впливу ультрафіолету, що випромінюється пристроями для сушіння лаку для нігтів, як людські, так і мишачі клітини виявили пошкодження мітохондрій та ДНК, а також загибель клітин. Один 20-хвилинний сеанс з УФ-лампою призвів до загибелі 30% клітин. Три послідовні 20-хвилинні сеанси показали відмирання від 65 до 70% клітин. Для одного манікюру людина піддає пальці ультрафіолетовому випромінюванню загалом близько 10 хвилин, що набагато менше, ніж експозиція, використана в дослідженні. У клітинах, що залишилися після повного періоду впливу, було виявлено ознаки пошкодження ДНК та мутації, пов'язані з раком шкіри.

За словами Олександрова, також були повідомлення про поодинокі випадки раку пальців у людей, які регулярно роблять гель-манікюр, наприклад, у учасників конкурсів та косметологів. Важливо відзначити, що дослідження не надало прямих доказів того, що пристрої для сушіння УФ-лаку для нігтів збільшують ризик раку. Також неможливо дізнатися, як часто комусь доведеться робити манікюр, щоб зазнати ризику заподіяння шкоди. Перш ніж відповісти на подібні питання, потрібне довгострокове епідеміологічне дослідження.

"Наші експериментальні результати та попередні дані переконливо свідчать про те, що випромінювання, що випускається УФ-сушарками для лаку для нігтів, може викликати рак рук і що сушарки для УФ-лаку для нігтів, подібно до солярій, можуть збільшувати ризик раннього раку шкіри", - пишуть автори дослідження. "Проте майбутні великомасштабні епідеміологічні дослідження необхідні для точної кількісної оцінки ризику раку шкіри рук у людей, які регулярно використовують УФ-сушарки для лаку для нігтів. Цілком імовірно, що для завершення таких досліджень та подальшого інформування широкому загалу потрібно не менше десяти років".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.