Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Воно практично ідентичне стандартному викопному реактивному паливу
Вчені змогли перетворити людський кал на реактивне паливо. Новий тип гасу виявився значно дешевшим і екологічнішим за свій звичайний викопний аналог, що може перевернути всю авіагалузь і не тільки. За словами хіміків, перед ними стояло завдання знайти максимально дешеву сировину, якої завжди багато.
Британська компанія Firefly Green Fuels спільно з міжнародними авіаційними регуляторами провела експеримент, в результаті якого вдалося створити справжню гас із людських екскрементів. Перші зразки виявилися майже ідентичними стандартному викопному реактивному паливу, але з однією важливою відмінністю - практично повною відсутністю вуглецевого сліду, пише ВВС.
За словами Джеймса Хайгейта, генерального директора Firefly Green Fuels, новий гас має на 90% менший вуглецевий слід, ніж стандартне реактивне паливо. Фактично вони створили невикопну, хімічно сиру нафту, виробництво якої потребує мінімальних витрат енергії та сировину для якої практично невичерпно. Це справді вражаюче.
"Ми хотіли знайти дійсно дешеву сировину, якої було б удосталь. І, звичайно ж, удосталь були б фекалії", - сказав Джеймс.
Він додав, що сировина для експерименту була взята з каналізації. Певна частина фекальної маси зазнала термообробки та фільтрації, в результаті якої з'явилася чорна густа рідина, візуально схожа на олію та хімічно схожа на сиру нафту.
Нині нове біопаливо проходить випробування. Згідно з першими оцінками за своїми властивостями новинка аналогічна до реактивного палива "Jet A-1". За підрахунками вчених, кожна людина протягом року може "виготовити" 4-5 літрів такого палива. Щоб перелетіти літаком з Лондона до Нью-Йорка, знадобиться "зусилля" 10 тисяч людей протягом року. Зараз компанія збирає гроші на величезний завод на території Великобританії, який збиратиме сировину для виробництва палива одразу з кількох густонаселених міст.
"Хоча ця речовина і не здатна повністю замінити викопне паливо, але в майбутньому за належного та масового застосування такої технології вдасться значно здешевити перельоти і зробити їх безпечнішими для екології", - розповіли представники компанії Firefly Green Fuels.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.