Через мобілізацію оборонні підприємства втрачають дефіцитні кадри, яких немає ким замінити - ЗМІ

Читать на русском

Асоціація Технологічні сили України провела внутрішнє опитування щодо втрати дефіцитних кадрів на оборонних підприємствах через мобілізацію: результати вражають .

Читать на русском
Робітник на заводі, військовий
Оборонні підприємства відчувають кадрову нестачу і просять більшого бронювання для своїх робітників

Асоціація Технологічні сили України провела внутрішнє опитування щодо втрати дефіцитних кадрів на оборонних підприємствах через мобілізацію: результати вражають .

Асоціація Технологічні сили України (АТСУ), до якої входять 32 оборонні компанії, зокрема найбільші виробники БПЛА, провела внутрішнє опитування щодо дефіциту кадрів через мобілізацію. За його результатами, чотири компанії втратили по 20-30 співробітників через мобілізацію, а ще чотири – від 5 до 20. Керівники оборонних підприємств кажуть, що втрачають кваліфіковані кадри, яких немає ким замінити.

Про це йдеться у матеріалі Економічної правди, опублікованому у суботу, 8 червня. Журналісти видання поспілкувались з багатьма керівниками оборонних підприємств і дійшли висновку, що мобілізація вимиває з галузі цінних працівників.

Зокрема, у компанії Око камера, яка виробляє тепловізори для дронів і працює за держвним контрактом, поскаржились, що у травні залишилась без інженера-конструктора. Тут два роки інвестували у виробництво і формували унікальну команду за своєю компетенцією, проте мобілізація зламала усі плани.

"Держава отримала одного солдата, а ми втратили інженера, який впливає на постачання сотень тепловізорів для безпілотників ЗСУ", – розповів  директор компанії.

Керівники оборонних підприємств кажуть, що цінні й рідкісні спеціалісти потрапляють під мобілізацію швидше, ніж встигають отримати бронювання за чинним законодавством. Когось забирають під час оновлення даних в ТЦК, інших - під час погодження списків на бронювання урядом, яке може тривати понад місяць. А деяким компаніям просто не вдається отримати бронь, бо вони не відповідають усім критеріям, які прописали в уряді - хоча роботу свою виконують вчасно і якісно. 

"Часто люди десятиліттями не оновлюють військово-облікові дані, а брати на роботу кандидата без дійсних документів зараз заборонено. Йому потрібно спочатку піти у ТЦК, пройти ВЛК та оновити дані. Але там цьому ще не заброньованому спеціалісту вручають мобілізаційну повістку. З уже працюючих людей проблемні документи мають 30% чоловіків", – розповіли на одному з великих державних підприємств на умовах анонімності.

В іншій компанії розповіли, що отримали запит на збільшення випуску продукції для потреб оборони в чотири рази. Однак керівництво було змушене підписати контракт на значно менші обсяги, бо не впевнене, що на підприємстві будуть робітники.

Асоціація Технологічні сили України дійшла висновку після дослідження, що чотири компанії втратили по 20-30 співробітників через мобілізацію. Ще чотири – від 5 до 20. Тут вважають, що мобілізація працівників, які мають специфічну експертизу, може призупинити випуск продукції на 3-5 місяців – саме стільки може тривати рекрутинг дефіцитного спеціаліста. А в окремих випадках заміна людей просто неможлива, і це болюче б'є по оборонній галузі та, як результат - по забезпеченню ЗСУ необхідним обладнанням. 

Мобілізація і бронювання

Як писав Інформатор, експерти дійшли висновку, що мобілізація вимиває кадри з економіки. Кількість робочої сили скоротилася на 27% з моменту повномасштабного вторгнення Росії. Це дуже великий ризик, який послаблює Україну. Також ми повідомляли, що найбільший в Україні виробник сталі, завод Arcelor Mittal у Кривому Розі, опинився під загрозою закриття через мобілізацію. Керівництво каже, що важку фізичну роботу доводиться виконувати жінкам. 

Напередодні, 7 червня, уряд прийняв постанову про бронювання до 90% службовців ДСНС і Національної поліції. Але 10% все ж підуть служити в армії, обравши для себе певні підрозділи. Також Кабмін погодив бронювання у сервісі Дія, а Міністерство цифрової трансформації вже напрацювало алгоритм, як це зробити всього лише за годину. 

Нагадаємо, раніше оборонні підприємства звернулися до Кабміну через мобілізацію працівників - просять бронювання, інакше вимушено зірвуть плани виконання держзамовлень для ЗСУ через нестачу робітників. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.