Час має значення: коли краще харчуватися аби не відчувати голод

Читать на русском

Нерегулярний прийом їжі може спричинити такі хвороби як діабет

Читать на русском
Час має значення: коли краще харчуватися аби не відчувати голод

Нерегулярний прийом їжі може спричинити такі хвороби як діабет

7-9 ранку – час для шлунку, потім підшлункової залози й селезінки, а з 11 години – час для серця. Про що мова? Й чи дійсно має значення час коли ми споживаємо їжу. Про міфи, забобони й заборони в темі харчування читайте в нашому матеріалі. 

Вечеряти лише до шостої, вночі їсти не корисно й харчуватися потрібно за графіком. А що буде як робити все навпаки? Нове дослідження від журналу Cell Metabolism порівняло людей, які їли однакову їжу, але в різний час доби.

В дослідженні взяли участь 16 людей. Всі вони мали надмірну вагу або ожиріння. Однак не ні хронічних захворювань, ні ненормованого графіка життя й мали регулярну фізичну активність. 

За три тижні до початку експерименту одних учасників попросили дотримуватися здорового режиму сну, а інших навпаки, нехтувати сном взагалі. Людина що спить замало, гірше приймає рішення і менше себе контролює. В таких посилюється апетит, бо зростає рівень "гормонів голоду" лептин і ґрелін.  Ненормований графік сну, нерідко призводить до проблем із травленням. А це своєю чергою може призвести до набору ваги. Однак не лише це впливає на наш метаболізм. Це довели під час експерименту.

Людей, не залежно від того, як і коли вони лягали спати почали годувати за графіком. Перша група "піддослідних" харчувалася о 8-й, 12-й та 16-й годині щодня. Другі, їли ту ж саму їжу, проте о 12-й, 16-й та о 20-й годині. Результати стали помітними вже за тиждень. Виявилося, що учасники, які їли пізніше  — спалювали калорії повільніше. А от ті, хто снідав рано вранці проблем з метаболізмом не мали. 

"Результати дослідження довели, що вживання їжі в пізній час призводить до збільшення почуття голоду, що своєю чергою впливає на гормони, а також змінює експресію генів. Відтак, жир розщеплюється повільніше, а в гіршому випадку просто відкладається про запас", — сказала доктор Бхану Пракаш Колла.

Ідею про те, що їжа засвоюється по-різному в різний час доби підтримували ще в стародавньому Китаї. Лікарі вважали, що енергія розтікається тілом відповідно до руху сонця і це слід враховувати, плануючи прийоми їжі. Відтак, наш організм витрачає більше енергії на перетравлення їжі зранку, ніж увечері, а отже, той хто споживає їжу на вечір - хоче більше їсти і вдень. 

Якщо ви ще й досі нехтуєте сніданком через брак часу, радимо спробувати приготувати яєшню-скрембл з тостами. Це не лише смачно, а й корисно. А щоб зарядити організм на цілий день, спробуйте приготувати вівсяномлинець з бананами.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.