У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Замість збитого бюста Пушкіну біля Національного автотранспортного університету в Києві встановили памʼятник Тарасу Шевченкові
У Києві з'явився пам'ятник Тарасу Шевченку. Його встановили на Печерську біля національного автотранспортного університету. Раніше на цьому місці від 1899 року був бюст російського поета Олександра Пушкіна, але його знесли.
Про заміну пам'ятників написав у Facebook відомий краєзнавець Кирило Степанець.
Те, що Пушкіна там більше немає - добре. Але загалом краєзнавець не у захваті від такої заміни. Він зазначає, що стереотипне мислення "Пушкіна - на Шевченка" нагадує йому ураження супервірусом. До того ж естетика нового пам'ятника, на думку Степанця, є вельми сумнівною. Він каже, що Кобзаря ледь можна упізнати.
Допоки кияни звикають до нового пам'ятника біля інституту, найбільший монумент - Батьківщина-мати - вже позбувся серпа й молота на щиті. Радянські символи планують передати до музею. На їх місце встановлять сучасний національний символ – тризуб. А згодом мають намір перейменувати монумент. До Дня Незалежності України, 24 серпня, монумент має бути повністю оновленим.
Як писав Інформатор, в Україні хочуть перейменувати понад 180 населених пунктів в рамках дерусифікації. Серед назв селищ та міст кілька разів зустрічаються Пушкіне і Московськ.
Ми також писали, що у Києві вже немає парку Пушкіна, зате є вулиця на честь американського президента Рональда Рейгана.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.