У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В Україні пропонують перейменувати населені пункти з назвами, пов'язаними з рф
Український інститут національної пам'яті пропонує в рамках дерусифікації перейменувати десятки населених пунктів. Йдеться про ті міста та селища, в яких назви пов'язані з росією або СРСР. Зокрема, йдеться про використання імен діячів російської імперії.
Таке повідомлення з'явилося на офіційному порталі Українського інституту національної пам'яті. Зазначається, що експерти хочуть звернути увагу громад на назви, які містять російську імперську символіку. Спеціалісти нагадали, зо закон про деколонізацію передбачає перейменування населених пунктів, які названі на честь посадовців\подій\культурних об'єктів або міст, які пов'язані з росією або СРСР.
"Також не підпадають під заборону назви, що лише співзвучні з тими, на які поширюються передбачені законом обмеження. Наприклад, не всі Катеринівки чи Миколаївки потрібно перейменовувати, а лише ті, які названі на честь російських царів, якщо це підтверджується історичними джерелами", – пояснили експерти.
Перелік населених пунктів, які хочуть перейменувати можна знайти за посиланням. Зокрема, змінити назву пропонують таким містам та селищам:
Зараз експертна комісія продовжує працювати над переліком. Тому, можливо, список буде поповнений. Згодом цей список запропонують представникам влади.
У Києві перейменували ще 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією. Секретар міської ради Володимир Бондаренко зазначив, що в столиці України не має лишитися найменувань, які пов'язані з агресором. Зокрема, перейменували сквер Трудової Слави на сквер імені Павла Горянського, а також провулок Крилова 1-ий на провулок Бахмутський.
Також повідомлялося, що нова "хвиля" дерусифікації почалася й у південних регіонах України. Зокрема, в Миколаївській та Херсонській областях. Зазначається, що там активно перейменовують об'єкти, названі на честь Ушакова, Пушкіна, Суворова та інших російських діячів.
Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, чи потрібно громадянину змінювати документи, якщо населений пункт перейменували.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.