У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У столиці збираються перейменувати "Батьківщину мати"
У Києві пропонують перейменувати монумент "Батьківщина-мати". Проте таке рішення ще повинні затвердити в Міністерстві культури України. Стало відомо, як саме хочуть назвати відомий монумент.
Про це розповів гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук в інтерв'ю Українському Радіо. За його словами на засіданні вченої ради музею ухвалили рішення про перейменування монумента "Батьківщина мати" на монумент "Україна-мати". Тепер, сподівається Юрій Савчук, у Міністерстві культури затвердять це рішення перед Днем Незалежності України (24 серпня).
За словами гендиректора Національного музею історії України у Другій світовій війні, для перейменування потрібно отримати відповідний розпорядчий акт. Тобто, наказ від Міністерства культури та інформаційної політики. Водночас у музеї вже затвердили графік необхідних дій, щоб досягнути цієї мети напередодні 24 серпня.
"І це не просто автономна мета. Я весь час підкреслюю взаємозв'язок цих процесів — зміни герба на щиті й появу тризуба, перейменування монументу, перейменування музею, розширення його функцій, нове осмислення, нові сенси, новий імідж", – зазначив Юрій Савчук.
Ще минулого року українці в застосунку "Дія" проголосували за те, щоб зняти радянську символіку з "Батьківщини-мати": це рішення підтримали 85% респондентів. Уже 28 липня стало відомо, що в столиці почали підготовку для встановлення на щиті монумента Герба Україна замість герба СРСР, який буде демонтований.
Водночас на тлі заміни символа на щиті монумента сталося непорозуміння між Міністерством культури України та ПАТ "Запоріжсталь". У Мінкульті заявили, що підприємство надало сталь, яка "не відповідає технічним вимогам". В результаті будівельники склали дефектний акт. У відповідь на це в "Запоріжсталі" зазначили, що вимагали якраз такий метал, який був ідентичним до того, з якого виготовлений монумент.
"Будь-які незначні відхилення товщини у партії прокату, поставленій підряднику, є нормативними та залишаються у межах допустимої похибки, про що підрядник був попереджений заздалегідь. Готові провести незалежну експертизу щодо якості сталі з "Запоріжсталі", – заявили в підприємстві.
Нагадаємо, раніше експерти розповідали, що потрібно знати про історію монумента "Батьківщина-мати" в Києві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.