“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
У Полтаві знесли пам'ятник Пушкіну та російському генералу
У Полтаві комунальники демонтували одразу два російські пам'ятники. Один з них — письменнику Олександру Пушкіну, а другий — радянському генералу Миколі Ватутіну. У мережі показали кадри з місця подій.
Про це повідомили в Полтавській міській раді. Зазначається, що демонтували пам'ятники російським діячам, які знаходилися на вулиці Української повстанської армії. Зокрема, це пам'ятник радянському генералу Ватутіну. Також знесли бюст Олександра Пушкіна, який був розташований у Березовому сквері.
Відомо, що пам'ятники не будуть знищувати повністю. Їх просто перенесуть на територію комунального підприємства "Декоративні культури", де й будуть їх далі зберігати. Водночас у Полтаві планується демонтаж ще низки пам'ятників російським діячам: це, зокрема, пам'ятник радянському військовому Олександру Зигіну.
У Полтавській області активно йде декомунізація. Наприклад, наприкінці червня в одному з селищ Кременчуцького району знесли пам'ятник російському письменнику Максиму Горькому. Це той монумент, який знаходився в центрі села Верхня Мануйлівка Козельщинської громади. При цьому музей, названий теж на честь цього письменника, перейменували: тепер заклад носить назву "Мануйлівський літературно-краєзнавчий музей".
В Україні з 2015 року розпочався процес декомунізації. Українське законодавство забороняє радянську символіку, а також назви (вулиць, населених пунктів), які пов'язані з комуністичними діячами. Тепер такі вулиці та населені пункти повинні бути перейменовані. Після початку повномасштабної війни в Україні почався ще й процес дерусифікації.
Зокрема, в Києві в червні демонтували пам'ятник радянському космонавту Юрію Гагаріну. Йдеться про монумент, який знаходився на вулиці Пасхаліна. Цей бюст стояв у столиці з 1960-х років.
Також Соціологічна група "Рейтинг" проводила опитування щодо дерусифікації та декомунізації. 71% українців підтримали демонтаж пам'ятників, пов'язаних з країною-агресоркою. Крім того, 62% громадян підтримали заборону трансляції на радіо та телебаченні російського контенту.
Нагадаємо, Закарпатська область виявилася лідером серед інших регіонов за кількістю демонтажів російських пам'ятників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.