«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Королева Весна, молодша сестра Сніжної Королеви, яка завжди ії перемагає. Колись давно в дитинстві Вона обрала дарувати тепло, любов та радість людям.
Дерева висадили в далекому 1912 році в якості подарунка дружби з Японією
В США бобри обнесли цілий вишневий парк біля Меморіалу Джефферсона. Постраждало щонайменше 15 дерев у парку та одне дерево вздовж річки Потомак на захід звідси. Більшість пошкоджень незначні, але кора двох дерев виявилась сильно пошкодженою, майже по всьому стовбуру. Зробила це одна тварина чи їхня група, достеменно невідомо.
Меморіальний парк розташований у Вашингтонському приливному басейні. Вишневі дерева, що є визначною всесвітньою туристичною пам’яткою, висадили в далекому 1912 році в якості подарунка дружби з Японією. За словами працівників меморіального парку, активність бобрів у цьому районі зростає навесні та восени, коли великі гризуни вирушають на пошуки їжі, пише The Washington Post.
Поки що у парковій службі немає плану вилучення бобрів, пастки були б крайнім засобом, вважають тут. Однак, можливо, до цього дійде, якщо бобри почнуть будувати дамбу. Адже тоді вони здатні повалити десятки дерев за ніч. Так, в 1999 році бобер знищив дев'ять дерев, намагаючись побудувати дамбу в басейні. Та його вдалося відловити. Така поведінка тварин є цілком природньою.
Наразі поки що нічого подібного не відбувається. Спеціалісти припускають, що всі пошкодження - справа рук однієї голодної тварини, яка харчується корою дерев. Адже, на їхню думку, бобри в цих районах не можуть легко вилізти на берег, щоб масово гризти дерева.
"Ми втрачаємо в середньому близько 90 дерев на рік через старість, хвороби тощо, і бобри є ще однією такою причиною", - прокоментували ситуацію в парковій службі.
Паркова служба звітує, що продовжить стежити за активністю бобрів. За їхніми даними, на території басейну росте близько 1700 дерев, що потребують захисту й нагляду людини. Також відзначається, що зазвичай бобри полюють на черемху.
Насправді бобри не єдині вороги дерев. Підвищення рівня моря внаслідок зміни клімату, спричиненої діяльністю людини, збільшує затоплення ґрунту навколо басейну, обдаючи його шкідливою для дерев солоною водою. Минулого року Служба національних парків запустила план відновлення стін басейну та озеленення берегової лінії для захисту дерев.
У майбутньому модернізація басейну підвищить морську стінку на кілька метрів, й це не дозволить бобрам вилазити на берег. Проект має розпочатися у травні 2024 року й триватиме близько двох років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.