3 березня — Всесвітній день дикої природи: цей день в історії

​​У народі 3 березня пекли вівсяне печиво й очікували пташку вівсянку, приліт якої наближав теплі весняні дні

3 березня — Всесвітній день дикої природи: цей день в історії
Всесвітній день дикої природи започаткували ООН

П'ятниця, 3 березня 2023 року. У Грузії сьогодні відзначають День матері. В Киргизстані – День прапора, а в  Судані День національної єдності. В Україні ж в цей день розпочався 373 доба повномасштабної війни росії проти нашої держави. До кінця року залишається 303 дні. Детальніше про важливі події, державні та професійні свята –  читайте в матеріалі від Інформатор.

3 лютого 1875 — народився канадський хокей. Саме цього дня у Монреалі відбувся перший організований хокейний матч. Тоді ще замість традиційного м'яча використовували «плаский круглий шматок дерева».

Всесвітній день дикої природи

Менш ніж за рік повномасштабної війни в Україні зафіксували 2300 випадків шкоди навколишньому середовищу. За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за 11 місяців війни зафіксували 2300 випадків шкоди сума збитків уже сягає понад 46 млрд доларів США. При цьому деякі види школи підрахувати поки нереально. 

Історичні події, що стались в цей день

1878 — у Сан-Стефано, передмісті Стамбула, підписано прелімінарний мирний договір, який завершував російсько-турецьку війну 1877—1878 років. За його умовами договору росія отримала частину Вірменії та південну частину Бессарабії. Туреччина визнала незалежність Румунії, Чорногорії й Сербії, а також зобов'язувалась надати самоуправління Боснії й Герцеговині. Крім того, створювалась також автономна держава Велика Болгарія, до складу якої увійшла північна її частина, а також, Східна Румелія і Македонія.

1918 — згідно з Берестейським миром радянська Росія визнала незалежність України.

1921 — Польща і Румунія підписали у Бухаресті договір про військовий союз проти Росії.

1923 — вийшов друком перший номер нью-йоркського часопису «Time». Журнал заснували американські журналісти — тоді ще студенти Єльського університету — Брітон Гедден та Генрі Люс. Спочатку творці журналу розглядали назву «Факти», але, на їх думку, ця назва була занадто серйозною — вони натомість хотіли створити не тільки інформаційний, але й розважальний журнал. В сучасних рекламних кампаніях видавці журналу розшифровують його назву великими літерами TIME, як (The International Magazine of Events) — Міжнародний журнал новин.

Перший випуск журналу «Time».
Перший випуск журналу «Time».


1924 — у Туреччині скасували Османську династію, халіфат, інші релігійні органи влади та розпочали світські реформи.

1931 — Президент США Гувер затвердив рішення Конгресу США вважати вірш «Зоряно-смугастий прапор», написаний у 1814 році Френсісом Кі під впливом подій англо-американської війни 1812 року і покладений згодом на мелодію популярної англійської пісні «To Anacreon in Heaven», офіційним гімном США.

1945 — під тиском США і Радянського Союзу Фінляндія, яка у вересні 1944 року підписала з СРСР угоду про перемир'я, оголосила війну Німеччині, своєму недавньому союзнику у 2-й світовій війні.

1978 — на кладовищі у містечку Веве, Швейцарія з могили викрадено останки американського актора Чарлі Чапліна; вони були знайдені через 11 тижнів поблизу Женевського озера.

1991 — у Латвії та Естонії відбулися референдуми, на яких більшість громадян висловилася за вихід цих республік зі складу СРСР.

1994 — Україна й США підписали договір про дружбу і співпрацю.

2020 — оголошено про перший підтверджений випадок ковіду в Україні.

50-річчя  українки з Playboy

3 березня 1973 у Києві народилася майбутня модель, відома порномодель – Вікторія Здрок. Жінка  закінчила американський коледж, здобула юридичну освіту, закінчила університет з психології. Пізніше отримала звання доктора сексології. У жовтні 1994 року Вікторію вибрали кращою в номінації Playboy Playmate. У червня 2002 Здрок стала «Кішечкою місяця» згідно з Penthouse, а у 2004 її визнали «Кішечкою року».

Сьогодні жінці 50 років.
Сьогодні жінці 50 років.

Також в цей день народилися:

1831 — Джордж Мортімер Пульман, американський винахідник, конструктор спальних вагонів.

1844 — Аокі Сюдзо, японський дипломат, міністр закордонних справ Японії.

1845 — Кантор Георг Фердинанд, німецький математик, основоположник теорії множин, що стала наріжним каменем в математиці.

1847 — Александер Грем Белл, американський винахідник телефонного апарату.

1899 — Юрій Олеша, прозаїк, драматург, поет, сатирик, кіносценарист. Одна з ключових фігур одеського літературного гуртка 1920-х.

1911 — Джин Гарлоу, американська кіноактриса, зірка 1930-х років, відома за прізвиськом «Платинова блондинка».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

Disable checkingPremium suggestions

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube