За словами Мендель, далі відтягувати переговори небезпечно, адже ситуація на фронті ускладнюється, а Євросоюз досі не має чіткої стратегії підтримки України
Колишня прессекретарка президента Володимира Зеленського Юлія Мендель закликала Київ погодитися на так званий "мирний план" США. На її думку, прийдешні пропозиції миру можуть бути ще гіршими за нинішню. Ситуація на полі бою погіршується, а ЄС не має дієвої стратегії, аби допомогти Україні, а війна це - не голлівудське кіно. Допис Мендель перепостив перемовник Путіна Кирило Дмітрієв.
Відповідний допис-заклик Юлія Мендель оприлюднила на платформі в Х. За її словами, прийдешні угоди можуть бути для нашої держави ще гіршими, аніж нинішня пропозиція США. Україна, за словами Мендель, програє на полі бою. Євросоюз не має жодної реальної стратегії для Києва, натомість за підсумками 2022 року купив у РФ рекордну кількість енергоносіїв та товарів.
"Кожна наступна угода для України буде лише гіршою - тому що ми програємо. Ми втрачаємо людей, території та економіку. ЄС (який, до речі, заплатив Росії понад 311 мільярдів євро за енергоносії та товари з лютого 2022 року) не має реальної стратегії, жодного способу припинити наповнювати російський бюджет або підтримати Україну настільки, щоб вона могла перемогти, не має прямого діалогу з Москвою і жодного реального важеля впливу ні на Кремль, ні на Вашингтон", - заявила Мендель.
Україна, за словами Менднль, втратила надвелику кількість людей, держава фактично "стікає кров'ю", тому заклики продовжувати війну безглузді. Слід погоджуватися на пропозицію США.
"Аргументи про те, що "Росія захопила так мало території", звучать майже по-дитячому, якщо зважати на людські втрати. Ми втратили за три роки більше людей, ніж деякі європейські країни мають населення загалом. Моя країна стікає кров'ю. Багато хто рефлекторно відкидає будь-які мирні пропозиції, вважаючи, що так вони захищають Україну. При всій повазі, це найяскравіший доказ того, що вони не мають уявлення, що насправді відбувається зараз на передовій і всередині країни. Війна - це не голлівудське кіно", - додала вона.
ЇЇ допис, до слова, перепостив перемовник Путіна Кирило Дмітрієв. Він використав слова Мендель як доказ того, що Україна нібито перебуває у "програшній позиції".
"Підпалювачам війни в ЄС та Великій Британії від колишнього прессекретаря Зеленського: "кожна наступна угода для України буде лише гірша, тому що ми (Україна) програємо", - написав Дмитрієв.

Президент Володимир Зеленський 21 листопада звернувся до українців із повідомленням про новий мирний план, який надійшов зі Сполучених Штатів і став предметом активного обговорення у ЗМІ. Він наголосив, що країна опинилася в одному з найнапруженіших моментів своєї історії, і на Київ чинять серйозний зовнішній тиск. Зеленський закликав українців припинити взаємні сварки та запевнив, що не зрадить державу.
За даними Sky News, наступного тижня Зеленський та Дональд Трамп мають провести телефонні переговори щодо мирної угоди після консультацій українського президента з лідерами Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини. Частина цих розмов уже відбулася.
Сам Трамп визначив дедлайн: мирну угоду Київ має прийняти до четверга, 27 листопада - Дня подяки у США. Він також анонсував новий пакет "дуже сильних" санкцій проти Росії. Після цього Володимир Путін заявив, що готовий розглядати план, який пропонують Сполучені Штати.
За інформацією Financial Times, документ фактично передбачає капітуляційні умови для України: серед них - відмова від усієї території Донбасу та зменшення чисельності Збройних Сил майже удвічі.
Як зазначає The Telegraph, в одному з пунктів навіть пропонується дозволити Росії контролювати всю Луганську та Донецьку області в обмін на виплату Україні певної "орендної" плати. Reuters із посиланням на джерела пише, що США натякають Києву на можливе скорочення військової підтримки та обміну розвідданими, якщо Україна не погодиться на угоду до 27 листопада.
Водночас з’ясувалося, що секретар РНБО Рустем Умєров був ознайомлений із планом раніше та, за даними медіа, навіть брав участь у його підготовці. Сам Умєров це публічно заперечує, однак саме він передав документ особисто Зеленському.
Найближчим часом у Швейцарії мають відбутися переговори між делегаціями України та США щодо подальшої долі цього плану. Українську групу очолюватиме керівник Офісу президента Андрій Єрмак - відповідний склад уже затвердив Володимир Зеленський.