Напад отруйних птахів викосив любителів природи: це унікальний випадок

На світі є тільки один птах, який може вбити своїм пір'ям

Птахи, тварини, природа, джунглі, жуки, отрута, дослідження
Отрута потрібна птахові, аби захищатись від змій та людей.

У Новій Гвінеї є птах, який може отруїти вас своїм пір’ям. Він має чорне з червоно-помаранчевим оперенням. Він містить одну з найтоксичніших природних речовин. Цей птах має назву пітогу і здатен запросто отруїти людину. Одного разу вчених покусали ці птахи, після чого почало відбуватися щось дивне. Дослідники не мали пластирів в польових умовах, тому висмоктували ранки ротом. Їхні роти оніміли майже на добу, повідомляє IFLScience

Дослідження показали, що в пір’ї птахів містилася отрута. Ним виявився стероїдний алкалоїдний нейротоксин, і він справді потужний.

"Спочатку це може викликати поколювання, відчуття оніміння. У високих дозах це може призвести до паралічу, зупинки серця та смерті. Грам за грамом, це одна з найтоксичніших відомих природних речовин", – пояснили вчені.

ПІтогу їдять жука-переносника отрути, від цього нейротоксин накопичується в їхніх тканинах. Це не токсично для птахів, але впливає на їхніх жертв, наприклад, рептилій, що часом полюють на яйця птахів. Жук також відомий як токсичний жук. Ці жуки є прямим джерелом батрахотоксинів для птахів Нової Гвінеї.

Цих гарних птахів краще не торкатись.
Цих гарних птахів краще не торкатись.

Токсична краса

Ось що Вікіпедія пише про них. Пітогу – це рід співочих птахів родини вивільгових. Представники роду поширені в Новій Гвінеї та на деяких прилеглих островах. Це яскраво забарвлені всеїдні птахи, з тілом до 25 см завдовжки та вагою до 70 г. В оперенні переважають цегляний та чорний кольори. Птахи токсичні. 

Шкіра та пір'я містять потужні алкалоїдні нейротоксини із групи батрахотоксинів, що також виробляються південноамериканськими деревними жабами. Вважається, що отрута служить птахам як хімічний захист від паразитів і проти хижаків, таких як змії, більші птахи і навіть людина, яких приваблює їхній яскравий колір.

Птахи не виробляють батрахотоксин самі, а отримують його від жуків, які є частиною їхнього раціону. Через токсичність жителі Папуа Нової Гвінеї називають їх "сміттєвими птахами", оскільки їх не можна їсти. Проте птахів можна вживати після видалення всього пір'я та шкіри й смаження м'яса на деревному вугіллі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube