Зміни в мобілізації в Україні: Подоляк назвав чотири напрямки, які мають бути переглянуті

Михайло Подоляк заявив, що мобілізаційні процеси потребують інших підходів, іншої "комунікації"

Михайло Подоляк
Подоляк пояснює тонкощі мобілізаційних змін в країні

Радник Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна потребує змін у мобілізаційних процесах. Він зауважив, що мобілізаційні процеси потребують інших підходів, іншої "комунікації". Він вважає, що на нинішньому етапі війни вкрай складно проводити мобілізацію, бо всі, хто розуміли, що таке війна – вже перебувають на лінії фронту. 

Про це радник Андрія Єрмака повідомив у інтерв'ю "24 каналу". Окремо Подоляк назвав чотири напрямки, в яких зміни в мобілізаційний процес потрібні

  • інша комунікація;
  • інші гарантії тренінгу і психологічної підготовки;
  • фрагментація всіх, хто де хоче працювати у межах армії;
  • менше особистих позицій, особистих думок щодо того, що таке війна, що таке мобілізація і що таке рекрутинг.

Він також зауважив, що не є експертом в цій сфері. Тому більш детальний коментар про мобілізацію, демобілізацію, рекрутинг мають говорити три інституції: президент України, представники Ставки та РНБО.

"І ключовий комунікатор, який має пояснювати, як все має відбуватись, які будуть зміни – це представники Генштабу, тобто Збройних Сил України. Вони будуть компетентними. Вони чітко розуміють, що потрібно з точки зору ефективізації процесів мобілізації з урахуванням того, що ми бачимо і в ТЦК, і в ВЛК...", - пояснив Подоляк.

Посилення мобілізації в Україні

Нардеп Федір Веніславський, член Комітету ВР з національної безпеки, оборони та розвідки повідомляв про новий законопроєкт про зміни у мобілізаційній сфері. Він вважає, що ці зміни вже давно назріли. За його словами, новий законопроект розробляється з метою усунення проблем, які виникли під час мобілізації. Також документом передбачене надання військовослужбовцям більшого захисту.

Також секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що вже найближчими днями правила мобілізації в Україні зміняться. Почнеться співпраця з відомими рекрутинговими агенціями, які допомагатимуть знаходити чоловіків та переконувати їх піти до війська. Україна тестуватиме новий підхід: залучення комерційних компаній, які в цивільному житті займаються рекрутингом персоналу - тобто, йдеться про HR-компанії.

Як писав Інформатор, в Україні почастішали випадки, коли поліція вносить дані чоловіків, які підлягають мобілізації, до бази розшуку АРМОР. Юристи кажуть, що це незаконно, бо порушує права і свободу людини та йде в розріз з українським законом. Але видаляти імена з цієї бази в МВС відмовляються навіть попри заяви адвокатів. 

Також ми інформували, що працівникам ТЦК хочуть законодавчо дозволити перевіряти документи у цивільних без присутності поліції. В одній з областей України - Львівській - така норма вже діє. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube