Представники ТЦК можуть перевіряти документи, а затримувати людину - ні: львівський військком пояснив свій наказ

Військовий комендант Львівщини Тарас Грень, який дозволив ТЦК перевіряти документи цивільних, каже, що його не так зрозуміли

Тарас Грень
Тарас Грень - перший комендант України, який дав дозвіл представникам ТЦК перевіряти документи цивільних без поліції

Львівський військовий комендант Тарас Грень, який першим в Україні видав наказ про дозвіл представникам ТЦК перевіряти документи цивільних без поліції, каже, що його не так зрозуміли. За його словами, військові можуть лише дивитися документи. Але затримувати людину, садити її в бус і везти до центру комплектування не мають права. 

Про це львівський військком сказав в інтерв'ю НТА. Він порадив в усіх незрозумілих ситуаціях викликати поліцію. 

"Якщо військовослужбовці ТЦК і СП не одержали від особи, документи якої перевіряли, військово-облікових документів, то вони мають виписати цій особі повістку, а не силоміць забирати її з собою", - сказав він.

Грень пояснив, що уповноважені особи ТЦК не мають функцій щодо затримання людини чи притягнення її до адміністративної відповідальності. До їхніх повноважень належить лише можливість скласти протокол про адміністративне правопорушення, але не у цих випадках.

"При виникненні таких ситуацій належною, коректною і правильною поведінкою військовослужбовців ТЦК і СП буде відповідний виклик правоохоронних органів. Які повинні формувати ті чи інші документи, протоколи, належним чином реагувати, як передбачено законом. Наказ не стосується дій щодо притягнення до відповідальності. Він стосується обов'язку громадян в час воєнного стану носити такі документи при собі і пред'являти на вимогу для проведення відповідної звірки", - наголосив Тарас Грень. 

Мобілізація по-львівськи 

Нагадаємо, від 21 листопада працівникам Львівського Територіального центру комплектування дозволили перевіряти документи чоловіків без присутності поліції. А усім військовозобовʼязаним громадянам України наказали мати при собі документи та показувати їх військкомам на вимогу. Такі правила ввели на території усієї Львівської області на час дії воєнного стану. Хоча Міністерство юстиції пояснювало - документи у цивільних військові, за законом, перевіряти не можуть.

Наступної ж ночі у Львові зняли відео, як представники ТЦК "пакують" чоловіка у бус, а у жінки, яка намагається за нього вступитись, один з військових вибиває з рук телефон та ще й копає його ногою. Коментуючи це відео, Тарас Грень сказав, що не праві обидві сторони. Службовці ТЦК так поводитись не повинні, але чоловік та жінка порушували комендантську годину. Утім, на кадрах видно, що на жінці - пальто, накинуте поверх нічної сорочки, вона у домашніх капцях в морозну ніч та з голими ногами. Події відбуваються біля будинку подружжя. 

А 23 листопада у Львівській області стався новий скандал із працівниками територіальних центрів комплектації. Чоловік у військовій формі влаштував бійку із цивільним у місті Дрогобич. Втім, наразі невідомо, хто на кого напав першим.

До цього,10 листопада, семеро військкомів силою мобілізували паркувальника. Вони вивели чоловіка за руки просто з робочого місця. У військкоматі, коментуючи інцидент, заявили, що працівник ТЦК мають право приходити на роботу до працівників.

9 листопада відбувся скандал з ТЦК, про який говорила вся країна. Тоді декілька військкомів скрутили та намагались заштовхнути в автомобіль чоловіка. Момент зняли на відео очевидці. Львівський обласний ТЦК та СП швидко відреагував на інцидент та заявив, що винних притягнуть до відповідальності. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube