Військовий посадовець звинуватив ВНЗ та торгові центри у легальній корупції за те, що вони роблять бронь працівникам і студентам
У Раді резервістів Сухопутних військ вважають, що деякі роботодавці та освітні установи зловживають своїм правом виготовлення броні для працівників та студентів. Зокрема, це роблять торгові центри та університети. Вони усе роблять за законом, але при цьому нібито створюють проблеми для мобілізації. Голова Ради пропонує відстежувати військовозобов'язаних за допомогою реєстру виборців, щоб вони не ховалися від ТЦК та СП.
Про такі зловживання розповів Іван Тимочко, голова Ради. Він сказав про це у середу, 29 листопада, в ефірі телемарафону Єдині новини.
"Важливо, щоб розширений був спектр оцих здобувачів третьої-десятої освіти. Бо це реальне зловживання. І це проводять ВНЗ дотепер, які проводять набори на бозна-які факультети", - каже Тимочко.
За словами голови Ради резервістів, це є легальна корупція. Покарати за таке не можна, бо усе законно. Але у цій ситуації влада має знайти рішення.
Окремо зачепив Тимочко і питання заброньованих працівників. Він переконаний, що торгові центри зловживають цим питання. У працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки є ряд запитань до цього.
"Скажімо на посаду вантажника, яка під броньою працюють чотири-п’ять людей по 0,25% ставки стоять на ній. Це теж ми розуміємо зловживання. Ну хто стільки людей захоче 0,25% ставки. У них що, зміна вантажників. Ні, немає", - стверджує він.
За його словами, зловживання під час мобілізації можна подолати уніфікованою системою призову. Для цього слід повністю заповнити єдиний реєстр військовозобов'язаних.
Тимочко також пропонує використовувати інший реєстр - виборців. На його думку, тут зібрано найповнішу та найактуальнішу інформацію про усіх українців у віці від 18 років.
"Я розумію, що хтось почне кричати, що це обмежить людей до виборів. Ні, зараз нам потрібно думати не про вибори, а про захист України та перемогу. А про інші нюанси – де і кому дискомфортно – можна буде говорити потім", - сказав він.
Раніше Інформатор писав, що до 1 грудня 2023 року українські роботодавці, місцева влада та освітні заклади повинні вперше подати до ТЦК списки призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Це потрібно для того, щоб звірити дані з обліковими документами ТЦК. Правило стосується й допризовників.
Таку норму військового обліку передбачає постанова Кабміну №1487, яка була прийнята 30 грудня 2022 року. Так, списки до військкоматів мають подати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.