Мобілізація в Україні зміниться: Веніславський розповів, що чекає строковиків та ухилянтів

Законопроєкт розробляється з метою усунення проблем, які виникли під час мобілізації, та для надання військовослужбовцям більшого захисту

Мобілізація в Україні зміниться
Строковиків планують демобілізувати

В Україні продовжили і військовй стан, і мобілізацію громадян. Військовозобов'язані чоловіки та жінки виконують свій обов'язок відповідно до чинного законодавства, яке встановлює конкретні обмеження щодо перебування на війсьовій службі, але влада планує вдосконалити існуюче законодавство у сфері мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Військовослужбовлям запропонують, зокрема, демобілізацію та довшу відпустку.

Федір Веніславський, народний депутат України та член Комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки, у коментарі Obozrevatel висловив свою позицію щодо змін у мобілізаційній сфері. Він підкреслив, що рішення розробити новий законопроєкт щодо питань мобілізації та демобілізації не є випадковим.

За словами Веніславського, з'явилася необхідність вирішення конкретного кола проблем, які постійно розглядаються на комітеті. Втім, глобально нічого змінювати не планують.

"На наших засіданнях завжди присутні представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), які висловлюють актуальні проблеми, з якими стикаються. Саме тому ми зараз прагнемо вдосконалити всі процеси в цьому напрямку, щоб уникнути конфліктних ситуацій, що час від часу виникають, та ліквідувати зловживання під час проведення мобілізаційних заходів. Але важливо відзначити, що жодних глобальних змін не передбачається", - зауважив він.

Зміни у мобілізації: якими вони будуть

За словами Веніславського, новий законопроект розробляється з метою усунення проблем, які виникли під час мобілізації. Також документом передбачене надання військовослужбовцям більшого захисту. Серед пропозицій у законопроєкті передбачено такі зміни:

  • запровадження додаткової відпустки тривалістю 90 календарних днів для військовослужбовців, яких звільнили з полону;
  • закріплення у законі права військовослужбовців на демобілізацію після 18 або 36 місяців безперервної служби у рядах ЗСУ;
  • зменшення кола громадян, які мають право на відстрочку від призову через догляд за особами з інвалідністю 1 та 2 груп або тими, хто потребує постійної опіки;
  • зміна порядку надання відстрочки від призову громадянам, які здобувають вищу освіту. Можливість уникнути призову шляхом здобуття другої, третьої вищої освіти усунуть.

Законопроект, ймовірно, буде зареєстрований як комітетський або окремий законопроєкт, який підпишуть всі члени Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Розгляд у першому читанні планується розпочати вже на початку грудня 2023 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube