Злодій вкрав номер телефону та оформив кредити на чоловіка, поки він спав: що було у суді

У лютому та березні 2023 року судді Жовтневого районного суду Кривого Рогу вирішували, чи міг чоловік о третій годині ночі взяти кредити, а потім це заперечувати

Злодій оформив позики
Постраждалий стверджував, що його особисті дані вкрали

19 червня 2021 року приблизно о третій годині ночі хтось перевипустив чужу SIM-картку «Київстар» та залишив власника номера без зв’язку. Того ж дня чоловік відновив сімку та зареєструвався як контрактний абонент. Проте за цей час злодій встиг отримати від його імені гроші за кредитами.

Поки SIM-картка з номером телефону була недоступна і використовувалась в іншому телефоні, хтось оформив на чоловіка позики. У компаній «КІФ» та «АРАГОН» злодій просив по 3 тисячі гривень. Гроші переказали на картку AKTSENT BANK.

«З липня місяця 2021 року на телефон (чоловіка) стали надходити SМS-повідомлення про сплату заборгованості по кредитах та телефонні дзвінки щодо заборгованості», - йдеться у матеріалах справи з сайту судового реєстру.

Як тільки чоловік дізнався про свої «борги», він зрозумів, що це справа рук шахраїв. Тому він одразу звернувся до поліції із заявою. Вже на початку серпня 2021 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження №12021046730000477 за фактом шахрайства.

Постраждалий запевняв, що злодій вкрав його особисті дані та завдяки цьому отримав кошти. Проте чоловік до цього нібито не мав жодного відношення.

Що було у суді

Постраждалий просив скасувати угоди та списати заборгованість. Також він розраховував, що компанії приберуть відомості про нього як про боржника з сайту «Українське бюро кредитних історій» та заплатять по 5 тисяч гривень на оплату праці адвоката.

Від компанії «КІФ» ніхто на засідання не прийшов. Проте це не завадило судді прийняти рішення.

Виявилося, що здолій відкрив рахунок у банку анонімно та отримав на цю картку кошти від займів. Якщо компанія нічого на це не заперечила, то суддя визнав – спірну угоду чоловік не укладав та й не підписував. Тобто цей договір слід було вважати неукладеним, а якщо угоди немає, то немає що скасовувати.

Тому 22 лютого 2023 року суддя Жовтневого районного суду Кривого Рогу Дніпропетровської області Олексій Пустовіт вирішив чоловіку відмовити. Той з рішенням не погодився та подав на нього скаргу. На момент підготовки матеріалу ще не було відомо, чим закінчилася ця суперечка.

Щодо «боргу» перед фірмою «АРАГОН», то ця компанія прийшла до суду та була проти того, щоб скасовувати зобов’язання. Адвокат фірми наполягав, що саме з цим чоловіком була укладена угода та його особисті дані є в документі. Бо якщо чоловік не втрачав паспорт та ІНН, то, за версією кредитора, саме він отримував гроші, які має повернути.

У відповідь постраждалий заперечив. Він нагадав, що поки оформлялася угода його телефон був заблокований. Крім того, за інформацією поліції банківська картка, на яку перерахували кошти, належала іншій особі. Також у додатку до угоди було вписане чуже прізвище. Все це мало підтвердити, що кредити оформлював шахрай.

Однак суддя вирішила, що якщо немає вироку по справі про шахрайство, то це не доказ у суді. До того ж «АРАГОН» продав борг іншій компанії та не мав претензій до постраждалого.

Тому 29 березня 2023 року інша суддя того ж Жовтневого районного суду Кривого Рогу Ольга Борис вирішила, що скасовувати угоду немає підстав. Це рішення поки що не оскаржували.

Інформатор розповідав, що жінка хотіла купити телевізор в розстрочку, але дізналась про онлайн-кредити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube