Злодій вкрав SIM-картку та набрав сім кредитів: чи вдалося жінці їх скасувати

Жінка лише віддала в ремонт телефон з сімкою

Злодій вкрав SIM-картку та набрав сім кредитів: чи вдалося жінці їх скасувати
Ілюстративне фото

В березні 2021 року жінка віддала в ремонт свій телефон та забула вийняти SIM-картку з номером. Відновити її не вийшло та це номер заблокували. Майже через рік, у січні 2022 року SIM-картка несподівано запрацювала та за її допомогою шахрай оформив на ім`я жінки кредити.

Здогадуючись, що щось не так, на початку лютого 2022 року жінка замовила довідку в Українському бюро кредитних історій. Й не дарма. З відповіді вона дізналася, що хтось за чотири дні січня 2022 року оформив 18 заявок на отримання он-лайн кредитів. На щастя, їх всі не погодили, а гроші надали лише в сімох кредитних конторах.

Коли жінка переглядала «свої» кредити, то побачила, що злодій від її імені отримав 3 тис. 500 грн у фірмі «АВЕНТУС УКРАЇНА» (працює під брендом Credit Plus). Тобто компанія могла видати позику, не перевіривши кому саме вона дає гроші.

Єдиний шлях вибратися з такої кредитної кабали – звернутися до суду. Для цього вона звернулась до юридичної компанії та за послуги адвоката сплатила 19 тис. 250 грн. Ці гроші жінка теж вважала збитками, які компанія спричинила їй своєю неуважністю.

Що було у суді

У липні 2022 року жінка подала позов до компанії «Авентус Україна» та просила суд компенсувати 19 тис. 250 грн витрат на адвоката, виплатити 30 тис. грн за переживання та компенсувати судовий збір.

На це кредитор відповів, що за їх версією подій від імені жінки взяли 3 тис. 500 грн позики на 21 день. Нібито угоду оформили на сайті за допомогою ідентифікації через систему BankID. Пізніше компанія розібралася у ситуації та списала її борг та видалила інформацію про нього з бюро кредитних історій. Про це жінку повідомили телефоном та листами.

В «Credit Plus» нагадали, що вона вже зверталася до суду, щоб скасувати кредити, які брав від її імені злодій в «ВЕЛЛФІН», «Фінтаргет», «Фінансова компанія «Інвеструм», «Служба миттєвого кредитування», «Манівео швидка фінансова допомога», «Фінансова компанія «КІФ» та «Авентус Україна». Проте вона сама ж потім забрала позов і тим самим нібито відмовилася від претензій.

Тому кредитор вважав, що конфлікти вичерпано та не варто забирати час у суду на цю історію.
Під час розгляду справи з’ясувалося, що шахрай дістався не лише до номера телефону жінки, а й до її персональних даних, які потрібні для випуску банківських карток та укладання угод. Коли жінка звернулася зі скаргою до «Credit Plus», то виявилося, що позику перерахували на одну з таких нових карток. Проте компанія визнала, що жінка не мала відношення до цього кредиту, тому списала його.

Виходило, що раз жінка в перший раз забрала позов щодо кредитів, то, можливо, компанії виявили, що їх брав шахрай. І пішли їй на зустріч. Проте вона вже заплатила юристам і хотіла отримати ці гроші назад. Але суд встановив, що ці витрати не співмірні до збитків. Крім того, жінка не довела, що вона дуже хвилювалася через ці кредити. Суддя не може повірити на слово – йому потрібні докази. Наприклад, довідка від лікаря з призначенням заспокійливих саме через історію з позиками.

Нічого такого у справі не було. Тому у листопаді 2022 року суддя Шевченківського районного суду Києва вирішила, що «Авентус Україна» не має нічого компенсувати жінці.

Інформатор писав, що за законом «Про захист прав споживачів» відмовитися від кредитної угоди можна впродовж 14 днів від підписання договору.
Зробити це можна було б за трьох умов: 

  • надіслати письмову заяву компанії про відмову від кредитного договору впродовж двох тижнів;
  • одночасно з цим повернути гроші; 
  • сплатити проценти, які були нараховані.

Як не помилитися з кредитом

В Національному банку радять добре зважити, чи конче необхідні вам «швидкогроші» під великі відсотки. Можливо, варто відмовитись від певної покупки, щоб не потрапити у фінансову кабалу.

«Не рекомендую зловживати кредитами до зарплати. Таким чином, ви себе заганяєте у боргову пастку. Якщо систематично не вистачає коштів, то необхідно або скорочувати витрати, або збільшувати доходи. Якщо потрібно придбати щось дороговартісне, то краще скористатися банківськими продуктами, оформивши кредитну карту або розстрочку. На крайній випадок – кредит готівкою від банку», - розповів фінансовий аналітик Василь Боярчук.

Інформатор розповідав, що на Київщині чоловік брав «швидкокредит» в CreditKasa, але не повернув його.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube