Хотіла купити телевізор в розстрочку, але дізналась про онлайн-кредити: чи вдалося скасувати їх через суд

Читать на русском

У січні 2023 року суддя районного суду Харкова слухала історію про те, як жінка віддала в ремонт телефон з SIM-карткою, за якою потім злочинці оформили позики

Читать на русском
Жінка запевняла, що не брала займи
Жінка запевняла, що не брала займи

У січні 2023 року суддя районного суду Харкова слухала історію про те, як жінка віддала в ремонт телефон з SIM-карткою, за якою потім злочинці оформили позики

У березні 2021 року жінка віддала в ремонт свій телефон, але забула вийняти SIM-картку. Поновити її не вдалося, тому сімку заблокували. Коли через рік жінка захотіла придбати телевізор в розстрочку, але їй відмовили через нібито неповернуті борги.

Незадовго до цього, у січні 2022 року, SIM-картка «ожила». Цим скористалися шахраї, які оформили на її ім`я кредити.

Незабаром жінці стали телефонувати колектори та просити повернути борги, до яких вона не мала відношення. Тому наступним кроком вона вирішила перевірити інформацію та замовила витяг з «Українського бюро кредитних історій». 

Коли вона отримала дані про себе, то з подивом дізналася, від її імені було зроблено 18 заявок на отримання онлайн-кредитів та 7 з них погодили. Зокрема, на її ім`я в компанії «Фінансова компанія «КІФ» злодії отримали 2 тисячі гривень. Однак на рахунки жінки ці гроші не потрапили.

«В ході розмов з фінансовими установами стало відомо, що кредитні кошти нараховані на інші картки, які надходили на картку «Власний рахунок», який є підрозділом «Восток Банку», клієнтом якого вона не була», - заявив адвокат постраждалої під час розгляду справи у суді.

Жінка наполягала, що вона не подавала заявок на оформлення кредитів, тому нічого нікому повертати не повинна. Щоб це довести вона змушена була звернутися до суду.

Що було у суді

Жінка просила скасувати угоду про кредит та виплатити їй 50 тисяч гривень компенсації. Також вона розраховувала, що «Фінансова компанія «КІФ» компенсує їй понад 15 тисяч гривень витрат на адвоката та сплатить судовий збір.

Жертва злодіїв стверджувала, що її електронним підписом не було підписано жодного документа про кредит. Також, в додатку «Дія» вона помітила авторизацію незнайомими особами з іншого телефону через BankID МегаБанк та Альфа-Банк. Однак вона запевнила, що послугами МегаБанку не користувалась. Однак вона була клієнткою «Альфа Банку», але на той час закрила кредитні картки.

Щоб піймати злодіїв жінка звернулася до Деснянського управління поліції в Києві й там відкрили кримінальне провадження №12022105030000460 за фактом шахрайства. В травні 2022 року її визнали потерпілою. 

Жінка зверталася до фінансової компанії та просила їх провести службове розслідування, яке мало показати, що гроші вони видали зовсім іншій особі. Однак цього не сталося.

Суддя хотів почути історію від кредитора, але скільки компанії не відправляли запрошення на засідання, ніхто від «КІФ» до суду не прийшов. Конверти із судовою повісткою поверталися з відміткою «Адресат відсутній за вказаною адресою». Тому суддя вирішив розглянути справу без них.

Яке рішення прийняла суддя

Під час розгляду справи виявилося, що на рахунки жінки гроші за кредитами не надходили. Також, не було доказів, що вона підписувала подібні угоди. Як і не було самих угод, в яких було б чітко було зазначено хто, коли та за яких умов брав позику.

Через те, що суддя не побачила платіжних доручень про перерахування коштів вона ніяк не могла визнати, що кредит оформлювала постраждала. Для цього не було підстав. Також не було свідчень, що жінка взагалі зверталася до «Фінансової компанії «КІФ».

«Крім того, відсутні будь-які докази на підтвердження підписання позивачкою оспорюваного договору, а також отримання грошових коштів від відповідача. За відсутності доказів на підтвердження цього факту судом не встановлено обставин про те, що між сторонами взагалі був укладений двосторонній кредитний договір», - йдеться в рішенні суду.

За цих обставин суддя вирішила, що договір не підписувався та не укладався. Тому вона не могла скасувати угоду, якої по факту не існувало. Тому у січні 2023 року суддя Дзержинського районного суду Харкова Вікторія Яковлева вирішила, що визнати недійсним те, чого немає неможливо. І відмовила жінці.

Інформатор розповідав, що шахрай «повісив» на жінку 50 тисяч гривень боргу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.