Зима близько: як Київ готується до опалювального сезону

Читать на русском

Розповідаємо, як столиця готується до зими

Читать на русском
Зима близько: як Київ готується до опалювального сезону

Розповідаємо, як столиця готується до зими

Інформатор розповість, що наразі відомо про стан підготовки столиці до холодної пори року та до чого слід готуватися мешканцям Києва. 

В оселях киян буде холодно

Цей опалювальний сезон буде найважчим за останні роки. Віталій Кличко 2 тижні тому пообіцяв, що кияни будуть забезпечені необхідними послугами з опалення, а всі підготовчі роботи вже на фінальній стадії. Підготовку до опалювального сезону планують завершити до 15 вересня. Однак не все так райдужно.

Комунальники радять киянам самостійно дбати про теплозбереження. Зокрема, утеплювати горища та підвал, оскільки вони є місцями тепловтрати всього будинку. У КП “Київтеплоенерго” говорять, що заходи з утеплення горища та підвалу дозволять зменшити тепловтрати на 15-20%, а утеплення стін (на всьому будинку одразу) дозволить зменшити втрати тепла на 35%. 

Також радять переїздити до родичів у приватні будинки, де є можливість зробити проходження зими простішою. 

У столиці за останні роки виконали понад 1200 енергоефективних проектів, що допомагають забезпечити більш якісне теплопостачання та знизити витрати на нього. У багатьох будинках є індивідуальні теплові пункти, які дозволяють економити тепло і газ, особливо під час теплої погоди. 

За словами голови НАК “Нафтогаз України” Андрія Вітренка, у цьому році опалювальний сезон розпочнеться дещо пізніше, а завершиться у 2023 році дещо раніше. Разом з тим температура в оселях може бути на 4 градусів нижчою за норму. 

Містян попереджають, що у квартирах температура взимку може складати 14-15 градусів замість 18 градусів, відповідно потрібно запастися теплими речами і ковдрами. Хоча заступник голови КМДА Петро Пантелеєв зазначив, що влада буде орієнтуватися на 18 градусів, бо нормативи ніхто не змінював. Наразі 70% міста має гарячу воду.

Однак у Києві переважна кількість багатоповерхівок опалюється великими ТЕЦ. Якщо росіяни вдарять по них ракетами, або якщо будуть перебої з газом, без опалення можуть лишитися мільйони людей. Для них зроблять теплові пункти, але на всіх не вистачить. Зараз прораховують варіант, при якому люди можуть грітися у метро.

Як підготуватися до зими у багатоквартирному будинку відсутності газу, опалення і електрики - читайте тут.

Хоча є і хороша новина - тарифи на опалення, газ і гарячу воду для населення на опалювальний сезон 2022/2023 не зміняться.

Як тривала підготовка до опалювального сезону

Підготовку до опалювального сезону столичні тепловики почали ще навесні випробуванням на міцність теплових мереж та джерел теплогенерації – котельних, станцій теплопостачання тощо. Пошкоджені тепломережі ремонтують. Під час цих випробувань частині мешканців доводиться відключати гарячу воду.

Паралельно перевіряють стан електросистеми, яка може бути резервною для обігріву. Вже здійснені такі перевірки у Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Святошинському та Печерському районах. 

Якщо через проблеми з опаленням киїни різко почнуть використовувати електрообігрівачі, міські електромережі можуть не витримати. Тому влада наразі намагається зробити все можливе, щоб забезпечити їхню стабільну роботу.

Станом на 27 травня у Києві перевірили на міцність 20% тепломереж, у яких виявили понад 500 пошкоджень. Як зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, щодня працює понад 30 бригад ремонтників “Київтеплоенерго”, які перевіряють роботу теплових мереж і лагодять їх.

Станом на 15 червня у Києві усунули вже 650 пошкоджень тепломереж та провели гідравлічні випробування 35% усіх мереж. У Святошинському районі тривала заміна мережі.

Перевірка стану тепломереж
Перевірка стану тепломереж

Також "Київтеплоенерго" передадуть на обслуговування котельню "Украероруху" у Солом’янському районі, аби забезпечити вчасно та якісно теплопостачання у гуртожитку і житлових будинках, бо держпідприємство не в змозі це самостійно робити. 

Станом на 21 липня вже були випробувані 75% міських тепломереж та 80% котельних та станцій теплопостачання. Це понад 2 тис. км мереж та 184 районні та квартальні котельні й станції теплопостачання у всіх районах Києва. Було усунуто понад 1,1 тисячі пошкоджень тепломереж. 

"Ремонтні роботи здійснюють 38 аварійно-відновлювальних бригад "Київтеплоенерго". Щодня на чергуванні перебувають близько 100-120 одиниць спецтехніки та майже 1,2 тис. працівників. Щодоби вони усувають в середньому 30-40 пошкоджень трубопроводів опалення та гарячого водопостачання", - зазначив заступник Віталія Кличка Петро Пантелеєв.

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА
Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА

Станом на 2 серпня виробували вже 80% тепломереж та об’єктів теплогенерації. Усунули майже 1,5 тисячі пошкоджень. Станом на 4 серпня - вже 83%. Станом на 11 серпня усунули вже 1700 аварійних ситуацій, щоб запобігти проблемам взимку.

Паралельно організовано постачання для столиці бензинових та електрогенераторів. Триває узгодження їхньої специфікації та місць встановлення для забезпечення резервними джерелами енергопостачання. За словами Віталія Кличка, якщо не буде газу і опалення - можуть працювати електрогенератори на мазуті, місто зробило запаси.

У Києві попри війну продовжують утеплювати житлові будинки на умовах співфінансування, хоч і в обмеженій кількості. У пріоритеті - будинкові системи. Як зазначено у КМДА, за останні роки вдалося виконати термомодернізацію понад 1200 енергоефективних проектів на 1000 будинків. При цьому місто спрямувало 1,1 млрд грн, а мешканці будинків 350 млн грн. Економія в окремих будинках перевищувала 70%, залежно від погодних умов.

Мер столиці Віталій Кличко зазначив, що за 3 роки було здійснено капремонти на ТЕЦ (на суму близько 550 млн грн), замінили 360 км мереж (це 10% від мереж, які не оновлювали понад 60 років). Це дозволило зменшити на 10% аварійність мереж та на 5% скоротило втрати тепла. 

"ТЕЦ забезпечені резервним пальним. Також місто придбало додаткову кількість генераторів як резервне джерело електроенергії за умов позаштатних ситуацій", - відмітив директор департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко.

Як обрати буржуйку чи твердопаливний котел - читайте тут. Нагадаємо, влада Києва закликала громадян самостійно не втручатися у роботу системи опалення.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.