Жінки при виході на пенсію можуть мати проблеми. Роз’яснення Пенсійного Фонду

Читать на русском

Готувати документи треба завчасно

Читать на русском
Жінки при виході на пенсію можуть мати проблеми. Роз’яснення Пенсійного Фонду
Думай про старість замолоду

Готувати документи треба завчасно

Щоб вихід на заслужений відпочинок пройшов гладко, потрібно заздалегідь подбати про документи, які можуть знадобитися. Серед них головний – підтвердження дошлюбного прізвища. Про наявність цього документу рекомендують подбати заздалегідь до часу оформлення пенсії.

 Якщо документи не збереглися

До спеціалістів Пенсійного Фонду звернулася жінка, у якої не збереглися потрібні документи.

«Для виходу на пенсію мені необхідно підтвердити в Пенсійному фонді дошлюбне прізвище. Свідоцтво про народження не годиться. А шлюб, зареєстрований 1996 року в Харкові, вже розірвано, і жодних документів не збереглося. Як мені бути?» – запитує українка із Хмельницької області.

У Пенсійному фонді підказали, що робити в такій ситуації. Насамперед потрібно отримати витяг з державного реєстру актів цивільного стану. Це можна зробити в будь-якому відділі РАГС незалежно від місця державної реєстрації акта цивільного стану та місця проживання заявника.

Як подати заяву на підтвердження дошлюбного прізвища?

Для отримання виписки з Реєстру подається заява/запит, в якій вказується одна з наступних відомостей про фізичну особу, щодо якої видається виписка з Реєстру:

  • прізвище, ім’я та по батькові, дата та місце народження особи, щодо відомостей про яку отримано запит;
  • серія та номер свідоцтва про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану, дата його видачі;
  • реєстраційний номер, згідно з яким зареєстровано внесення відомостей про акт громадянського стану.

У разі подання заяви/запиту про надання виписки з Реєстру щодо актового запису про шлюб або розірвання шлюбу додатково вказуються прізвище, ім’я, по-батькові другого чоловіка.

Подати заяву/запит на отримання такого документа заявник може особисто або через законного представника:

  • безпосередньо до відділу державної реєстрації актів цивільного стану;
  • надіславши документи поштою (рекомендованим листом);
  • в електронному вигляді через мережу Інтернет з використанням веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». 

Фізична особа при особистому поданні заяви про надання витягу з Реєстру пред’являє паспорт громадянина України або паспортний документ та у відповідних випадках документи, що підтверджують сімейні відносини.

Справжність підпису заявника на заяві, а також вірність копій паспорта громадянина України або паспортного документа та документів, що підтверджують родинні або сімейні відносини, має бути належним чином засвідчена.

У разі надсилання заяви поштовим зв’язком виписка з Реєстру надсилається заявнику поштою.

Якщо документи надсилаються в електронному вигляді через Інтернет з використанням веб-порталу, то подають заяву встановленої форми з накладенням кваліфікованих електронних підписів та відскановані копії необхідних документів. До заяви додається документ про внесення плати за видачу витягу з Реєстру або повідомлення про реквізити платежу (коду квитанції) для перевірки цього факту з використанням програмного продукту «check» або підтвердження права на безкоштовне отримання витягу з Реєстру.

Раніше ми повідомляли, що в Україні 1 грудня перерахували пенсії. Процес відбувся автоматично. Відповідно додатково нікуди звертатися не потрібно.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.