Жінка випадково поповнила не свій рахунок «Київстар»: чи повернув суд гроші

У листопаді 2022 року суддя Печерського районного суду Києва вирішувала, хто мав повернути кошти, які випадково перевели на чужий мобільний рахунок

Жінка випадково поповнила не свій рахунок «Київстар»: чи повернув суд гроші
Окрім повернення платежу жінка просила компенсацію

На початку жовтня 2021 року жінка поповнювала свій мобільний від «Київстар». Вона почувалася погано, тому була неуважною. Замість того, щоб поповнити свій рахунок на 220 гривень вона поповнила чужий.

Це відбулося у Києві на проспекті Бажана, 3-Г, де знаходився сервісний центр «Київстар». Жінка переказувала кошти через платіжну систему «City24». Однак вона ввела не той номер телефону і, випадково, поповнила чужий мобільний.

Спочатку жінка розгубилася, але швидко взяла себе в руки та намагалася виправити ситуацію. У квитанції щодо поповнення був вказаний номер телефону, за яким вона зателефонувала. Жінка пояснила ситуацію та запитала, як можна повернути помилково сплачені кошти. Вона хотіла відмінити переказ, однак їй відмовили.

Тоді вона звернулася письмово до компанії «Київстар» та фірми «Свіфт Гарант», яка забезпечувала переказ коштів, але й це не допомогло. Тоді вона вирішила звернутися до суду.

Що було у суді

Клієнтка мобільного оператора хотіла, щоб їй повернули помилково сплачені 220 гривень. Також вона розраховувала отримати понад 4 тисячі гривень компенсації. Ці гроші «Київстар» та посередники мали сплатити за те, що їх представники нібито поводили себе непрофесійно.

«Наданням неповної інформації під час здійснення оплати послуг мобільного зв`язку, введенням в оману, неякісними послугами, навмисним затягуванням відповіді та іншими діями (компаній) їй було завдано також моральну шкоду», - так у суді жінка пояснила своє бажання отримати ще й відшкодування.

На ці звинувачення в «Київстар» відповіли, що «повернення коштів із рахунка мобільного телефону іншого абонента на рахунок номера абонента, який помилково сплатив кошти на інший рахунок чинним законодавством і Умовами надання телекомунікаційних послуг ПАТ «Київстар» не передбачено». Тобто, отримати кошти назад можна було б, якщо щасливчик, якому випадково поповнили телефон, сам їх поверне. А по-іншому ніяк.

До того ж номер телефону за жінкою не був зареєстрований. Вона користувалася зв’язком по передоплаті та не була контрактним абонентом. Тому у «Київстар» не могли точно знати, чи дійсно це саме ця жінка помилково переказала кошти не на свій номер.

Що вирішила суддя

Інша компанія, на яку образилася жінка - «Свіфт Гарант» займалася переказом коштів. Її адвокат в суді пояснив, що вони не тримають кошти з переказів на рахунку. Вони проходять транзитом, а компанія заробляє на наданні послуг з переказу. Тому вимагати повернути 220 гривень, яких у них немає, безперспективно.

Це підтвердив захисник оператора платіжної системи «ФК «Фенікс». За їх версією, квитанція показала, що система функціонує на «відмінно», тому що гроші одразу переказали згідно з реквізитами. А те, що номер телефону для поповнення ввели невірно, то це вже відповідальність клієнта.

Суддя всіх послухала, почитала документи та визнала, що за правилами фінансових компаній саме клієнт несе відповідальність за дані, які він вводить при переказі коштів. За версією суду, жінка мала право вимагати повернути свої гроші. Однак правильніше було б звернутися до того, хто випадково їх отримав. Проте в матеріалах справи не було доказів, що жінка шукала цього абонента та просила його переказати кошти назад.

В результаті з’ясувалося, що вини компаній в цій неприємності не було, як і не було на їх рахунках цих 220 гривень. Через це вони не мали сплачувати компенсацію. Таке рішення у листопаді 2022 року прийняла суддя Печерського районного суду Києва Олена Бусик.

Інформатор писав, що «Київстар» звинуватили у незаконному знятті грошей з рахунку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Україна на часі Youtube