“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Україна вже експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу
Зернову угоду, яка дозволяє Україні експортувати свою агропродукцію через порти Чорного моря, продовжили на 120 днів. Її підписали у Стамбулі. Гарантами виконання ініціативи залишилися Організація Об'єднаних Націй (ООН) та Туреччина.
Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. Україна експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу.
"Ініціативу щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море" продовжено ще на 120 днів. Це рішення ухвалили у Стамбулі", - сказав Кубраков.
Гарантами виконання ініціативи залишилися Організація Об'єднаних Націй та Туреччина. Він наголосив, що з початку роботи зернової ініціативи і до сьогодні Україна експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу.
"Це значний обсяг, але недостатній. Світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію в найближчій перспективі", — заявив Кубраков.
За його словами, українська сторона офіційно звернулася до партнерів з ініціативи із пропозицією продовжити ініціативу мінімум на 1 рік та включити до неї порт Миколаїв. Також він наголосив на важливості забезпечення ефективної роботи Спільного Координаційного Центру.
"Ми маємо використовувати весь наявний експортний потенціал наших портів, щоб світ швидко отримував необхідні обсяги продовольства", - додав Кубраков.
29 жовтня країна-агресор заявила, що зупиняє участь у роботі "зернової угоди". А все через вибухи у тимчасово окупованому Севастополі, через які було пошкоджено кораблі Чорноморського флоту рф. Попри рішення росії розірвати "зернову угоду" ООН, Туреччина та Україна продовжили експорт.
Фактична блокада "зернового коридору" з боку російської федерації розпочалася ще у вересні. Це проявлялось у штучному затягуванні та зменшенні кількості інспекцій, що призвело до створення черги у 176 суден з 2,1 мільйонами агропродукції на борту. Таким чином, стає очевидним намір росії спровокувати масовий голод у країнах Африки та Азії, а також створити гострий дефіцит продовольства у всьому світі. З моменту виходу першого судна вдалося експортувати більше ніж 9 мільйонів тонн продовольства, з них більш як 5 мільйонів тонн — до країн Африки та Азії. В рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду відправлено 190 тисяч тонн української пшениці.
Нагадаємо, росія вимагає звільнення від санкцій для свого держбанку в обмін на продовження зернової угоди. Крім того, у МЗС України прокоментували заяву путіна про «гарантії» України щодо зернової угоди.
Раніше Інформатор писав, що росія відновлює участь у зерновій угоді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.