Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
"Зерновий коридор" знову запрацював
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що росія відновлює участь у чорноморській "зерновій угоді". З такою заявою він виступив після переговорів з Кремлем. Це підтвердило й Міністерство оборони рф.
"Президент Реджеп Тайїп Ердоган розповів, що вчора говорив з путіним щодо "зернового коридору", а сьогодні поговорить із Зеленським. Він також оголосив, що "зерновий коридор" знову відкрито, як це було раніше", - написало видання "Анадолу".
Російська сторона, яка спочатку хотіла зірвати угоду, також офіційно підтвердила, що робота "зернового коридору" відновлюється. Там заявили, що росія отримала письмові гарантії від України, що не використає зерновий коридор для військових цілей.
"Міноборони повідомило, що за сприяння ООН та Туреччини росія отримала письмові гарантії від України щодо невикористання зернового коридору для ведення бойових дій. Після цього росія погодилася поновити участь у чорноморській зерновій ініціативі", - пише російське ЗМІ "Коммерсант".
29 жовтня рф заявила, що зупиняє участь у роботі "зернової угоди". А все через вибухи у тимчасово окупованому Севастополі, які пошкодили кораблі Чорноморського флоту рф. Президент України Володимир Зеленський заявив, що це рішення прийняли задовго до вибухів, оскільки росія свідомо провокує продовольчу кризу у світі. Попри рішення росії розірвати "зернову угоду" ООН, Туреччина та Україна домовилися продовжити експорт. 31 жовтня 12 суден із зерном залишили українські порти. У вівторок, 1 листопада, з портів "Чорноморськ" та "Південний" вийшли ще три судна з 85 тисячами тонн агропродукції для країн Африки та Європи. Своєю чергою, українські порти прийняли два танкери під завантаження олією для Йорданії та Румунії.
Фактична блокада "зернового коридору" з боку російської федерації розпочалася ще у вересні. Це проявлялось у штучному затягуванні та зменшенні кількості інспекцій, що призвело до створення черги у 176 суден з 2,1 мільйонами агропродукції на борту. Таким чином, стає очевидним намір росії спровокувати масовий голод у країнах Африки та Азії, а також створити гострий дефіцит продовольства у всьому світі. З моменту виходу першого судна вдалося експортувати більше ніж 9 мільйонів тонн продовольства, з них більш як 5 мільйонів тонн — до країн Африки та Азії. В рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду відправлено 190 тисяч тонн української пшениці.
Раніше Інформатор писав про те, що путін визнав масований удар по критичній інфраструктурі України "помстою за Севастополь". Також читайте про перемовини Зеленського і генсека ООН щодо "Зернової угоди".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.