рф повернулася до зернової угоди завдяки ООН та президенту Туреччини
В середу, 2 листопада, росія відновила участь в зерновій угоді та заявила, що Україна нібито надала письмові гарантії путіну щодо невикористання «зернового коридору» для військових цілей. Проте наша країна ніяких нових зобов'язань не брала. Відновленню роботи зернового коридору, який відіграє важливу роль в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки, сприяли ООН та Туреччина.
Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко. Він відповів на заяву путіна трьома пунктами:
«Нагадаю, що в рамках цієї угоди сторони зобов‘язалися гарантувати безпечне та надійне середовище функціонування зернового коридору. Україна ніколи не наражала зерновий маршрут на небезпеку», - заявив Ніколенко.
За його словами, Москва повернулася до зернової угоди завдяки активній дипломатії Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша та Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. У координації з Україною вони знайшли слова, які зрозумів путін.
«Це була позиція сили, а не поступок. Повернення росії до виконання своїх зобов‘язань в рамках зернової ініціативи яскраво ілюструє дієву формулу: сильна позиція + рішучі дії = результат», - наголосив речник МЗС.
29 жовтня рф заявила, що зупиняє участь у роботі «зернової угоди». А все через вибухи у тимчасово окупованому Севастополі, які пошкодили кораблі Чорноморського флоту рф. Президент України Володимир Зеленський заявив, що це рішення прийняли задовго до вибухів, оскільки росія свідомо провокує продовольчу кризу у світі.
Фактична блокада «зернового коридору» з боку російської федерації розпочалася ще у вересні. Це проявлялось у штучному затягуванні та зменшенні кількості інспекцій, що призвело до створення черги у 176 суден з 2,1 мільйонами агропродукції на борту. Таким чином, стає очевидним намір росії спровокувати масовий голод у країнах Африки та Азії, а також створити гострий дефіцит продовольства у всьому світі.
Попри рішення росії розірвати «зернову угоду» ООН, Туреччина та Україна домовилися продовжити експорт. 31 жовтня 12 суден із зерном залишили українські порти. У вівторок, 1 листопада, з портів «Чорноморськ» та «Південний» вийшли ще три судна з 85 тисячами тонн агропродукції для країн Африки та Європи.
А вже 2 листопада росія, яка спочатку хотіла зірвати угоду, офіційно підтвердила, що робота «зернового коридору» відновлюється. Там заявили, що путін отримав письмові гарантії від України, що не використає зерновий коридор для військових цілей.
Нагадаємо, вранці 2 листопада російські окупанти запустили ракети над «зерновим коридором».
Раніше Інформатор писав про те, що путін визнав масований удар по критичній інфраструктурі України «помстою за Севастополь». Також читайте про перемовини Зеленського і генсека ООН щодо «зернової угоди».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.