“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Україна підпише одразу три безпекові угоди, одна з яких - із Європейським Союзом загалом
Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 червня, прибув до Брюсселя. Там він візьме участь у засіданні Ради ЄС та проведе переговори. Очікується, що Україна підпише одразу три безпекові угоди.
Про це Зеленський написав у своїх соцмережах. Він нагадав, що цими днями Україна розпочала фактичні переговори щодо членства в ЄС.
"Сьогодні я в Брюсселі, щоб взяти участь у засіданні Європейської ради та подякувати всім лідерам Європи за єдність і за підтвердження незворотності нашого європейського курсу", - заявив український лідер.
Зеленський у Брюсселі зустрінеться з очільниками ЄС та держав - членів блоку, проведе двосторонні переговори. Україна підпише одразу три безпекові угоди, одна з яких - із Європейським Союзом загалом. Вона вперше закріпить зобов’язання всіх 27 держав-членів надавати Україні широку підтримку попри будь-які інституційні зміни всередині.
"Кожен крок - заради наближення нашої історичної мети - миру та процвітання у спільному європейському домі", - підкреслив Зеленський.
25 червня у Люксембурзі стартувала міжурядова конференція (МУК) сторін, яка є першим етапом переговорів про вступ України до Євросоюзу. На МУК прибули міністри всіх 27 країн-членів блоку. Керівництво делегацією очолює Хаджа Лахбіб - глава МЗС Бельгії, що головує в Раді ЄС. Україна планує повністю підготуватися до вступу до ЄС до 2030 року.
Далі, ймовірно, вже у липні розпочнеться скринінг - підготовчий процес до основної частини переговорів. Під час двосторонніх зустрічей Україна представить рівень наближення свого законодавства до права ЄС за 35 переговорними главами. Цей етап завершиться звітом Єврокомісії про відповідність законодавства України праву ЄС за кожною з глав. Такий процес триває не менше ніж рік, але, за словами європейських високопосадовців, з Україною та Молдовою він може закінчитися раніше.
Нагадаємо, Інформатор писав, коли може відбутися вступ України до ЄС, які потенційні перешкоди та чого очікувати від переговорів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.